Nowy mikrofon immersyjny BP3600 Audio-Technica

Nowy mikrofon immersyjny BP3600 Audio-Technica

BP3600 to wysokiej jakości narzędzie do transmisji dźwięku, które umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego dźwięku podczas wydarzeń sportowych, koncertów, planów filmowych i nie tylko.

Rozwój BP3600 obejmował prawie trzy sezony szeroko zakrojonych testów prototypu w MotoGP™, mistrzostwach wyścigów motocyklowych Grand Prix, we współpracy z właścicielem praw komercyjnych Dorna Sports S.L., która uczyniła mikrofon głównym elementem audio w swoich przyszłych programach nadawczych.

Rod Thomaz z Audio-Technica, kierownik projektu MotoGP™ mówi: “Ponieważ publiczność oczekuje i domaga się bardziej wszechstronnych doświadczeń dźwiękowych, zapotrzebowanie na miksowanie na żywo w czasie rzeczywistym będzie tylko rosło.

Informacje zwrotne, projektowe i techniczne, które otrzymywaliśmy na bieżąco od zespołu audio Dorna Sports, były nieocenione, jak i kluczowe dla szybkiego rozwoju BP3600.”

Mikrofon ma osiem kompaktowych kapsuł o doskonałej charakterystyce wysokoczęstotliwościowej, zintegrowanych z korpusem. Urządzenie jest kompaktowe i wystarczająco lekkie, aby mógł go używać jeden operator i być łatwe w konfiguracji. Możliwy jest również bezpośredni routing, bez potrzeby dodatkowego dekodowania lub przetwarzania opóźnień w przypadku układu głośników 5,1,4-kanałowych. To praktyczne, najnowocześniejsze rozwiązanie nadawcze rejestruje realistyczny dźwięk, który przeniesie miejsce nagrania bezpośrednio do słuchaczy bez konieczności stosowania rozbudowanego sprzętu.

Osiem modułów mikrofonowych BP3600 rozchodzi się od korpusu, tworząc sześcian z 15 cm (5,9 cala) pomiędzy każdym zespołem mikrofonowym. Każdy zespół mikrofonowy w ośmiokanałowym, prawie zbieżnym układzie jest wyposażony w 12-milimetrową (0,47 cala) kapsułę hiperkardioidalną, która dostarcza idealnie odseparowane, dyskretne sygnały i zapewnia przestrzenne wrażenia dźwiękowe.

W typowym scenariuszu immersyjnym 5.1.4 cztery górne kanały mikrofonowe można przypisać do górnych kanałów głośnikowych, a cztery dolne kanały do dolnych kanałów głośnikowych. Eliminuje to potrzebę dodatkowego dekodowania lub przetwarzania opóźnień podczas routingu.

Przyjazność dla użytkownika jest zwiększona dzięki dobrze widocznym, oznaczonym kolorami i ponumerowanym pierścieniom kanałów jednostki głównej, które pozwalają na łatwą identyfikację kanałów. Aby zapewnić prostą konfigurację na miejscu, gdy czas jest ograniczony, każdy zespół mikrofonowy posiada blokadę, która gwarantuje precyzyjne, powtarzalne pozycjonowanie i zapobiega przypadkowemu wyjęciu. Blokady złączy dodatkowo chronią zaciski mikrofonu przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed deszczem, i sprawiają, że odłączanie systemu jest szybkie i niezawodne. W zestawie znajduje się również pasek bezpieczeństwa, który można podłączyć do linek zabezpieczających przed upadkiem, gdy mikrofon jest używany nad widzami na stadionie, w audytorium lub w innych miejscach.

Na końcu uchwytu mikrofonu znajduje się wielopinowe złącze wyjściowe LEMO 2B umożliwiające podłączenie dołączonego do zestawu kabla rozdzielającego LEMO-to-XLRM (x8) w celu poprowadzenia ośmiu kanałów do konsoli mikserskiej lub interfejsu audio. Przedłużacze ze złączem wielostykowym LEMO-to-LEMO 2B są dostępne oddzielnie i można je stosować między mikrofonem a kablem wyjściowym w celu zwiększenia długości kabla. Dla każdego kanału wymagane jest zasilanie fantomowe (48 VDC).

BP3600 jest standardowo wyposażony w osiem dedykowanych osłon przeciwwietrznych i zacisk statywu mikrofonowego z gwintowanym adapterem 5/8″-27 na 3/8″-16. Mikrofon można szybko zdemontować i umieścić w dołączonym etui, w celu ochrony podczas przechowywania lub transportu. Dodatkowe akcesoria, w tym osłony przeciwwietrzne Rycote BBG dla zwiększenia ochrony przed hałasem oraz pokrowce z syntetycznego futra Rycote BBG Windjammer tłumiące ekstremalny hałas powodowany przez wiatr, są sprzedawane oddzielnie.

Więcej informacji: https://marki.konsbud-audio.pl/audio-technica/aktualnosci/bp3600-immersy…

, , , , , , , , ,
Podziel się!