Nowoczesne nagłośnienie musicalu Notre-Dame de Paris

Nowoczesne nagłośnienie musicalu Notre-Dame de Paris

„Notre-Dame de Paris” to musical, który powstał w 1998 roku. Jego treść opiera się na powieści Victora Hugo, opowiadającej o miłości dzwonnika paryskiej katedry Notre Dame, Quasimodo, do pięknej cyganki Esmeraldy. Od czasu premiery musical cieszy się ogromną popularnością i był prezentowany w wielu miejscach na świecie. W piątek odbyła się polska premiera „Notre-Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, który dysponuje nowoczesnym zapleczem sprzętowym.

Spektakl był przygotowywany we współpracy z producentami i właścicielami praw autorskich z Francji od kilku miesięcy. Castingi zakończyły się na początku czerwca i od tego czasu trwały intensywne próby z aktorami, tancerzami i muzykami. Warto w tym miejscu nadmienić, że podczas przedstawień w gdyńskim teatrze po raz pierwszy w historii tego musicalu, partie orkiestrowe są częściowo grane na żywo.

Gdyński teatr jest największym teatrem muzycznym w Polsce. Firma Konsbud Audio współpracuje z tą instytucją od wielu lat. Wykonaliśmy instalację systemu elektroakustycznego, opartego na nowoczesnej cyfrowej sieci dźwiękowej Nexus oraz systemu nagłośnienia frontalnego zbudowanego na bazie urządzeń serii V firmy d&b audiotechnik. W skład nowoczesnego wyposażenia teatru wchodzą też monitory podłogowe d&b audiotechnik MAX12, system odsłuchu personalnego Allen & Heath ME-1, a także procesory efektowe Waves SoundGrid. Kilka tygodni temu do teatru na salę widowiskową została dostarczona konsoleta Stage Tec Crescendo, która pełni funkcję konsolety monitorowej.

Nowoczesne wyposażenie w zakresie systemu nagłośnieniowego, mikrofonów, sieci dźwiękowej i konsolet fonicznych to warunek niezbędny dla prężnie działającego teatru muzycznego. Musical „Notre-Dame de Paris” jest widowiskiem, które działa na zmysły. Tańczący aktorzy, śpiew, barwne stroje, charakteryzacja i w końcu wysokiej jakości nagłośnienie to elementy składające się na spektakl, podczas którego widz zanurza się w inny, bajkowy świat. Piątkowa prapremiera spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem widowni, która podziękowała artystom owacjami na stojąco.

Zdjęcie z próby spektaklu: Piotr Manasterski,

Zdjęcie konsolety: Konsbud Audio

Podziel się!