Nowe monitory studyjne Genelec 8430

Nowe monitory studyjne Genelec 8430

Na targach ISE 2016 firma Genelec zaprezentowała nowe monitory, model 8430. Oprócz tego, że są to najnowsze zestawy w serii SAM, są to pierwsze monitory studyjne, które można podłączyć bezpośrednio do cyfrowej sieci dźwiękowej AoIP.

8430 to wynik wieloletnich badań firme Genelec nad technologią AoIP. „Wierzymy, że sieć dźwiękowa AoIP, stosowanie systemów całkowicie kompatybilnych z globalnymi standardami, jest właściwą drogą by spełniać potrzeby rynku audio w przyszłości. Wypuszczenie na rynek monitorów 8430 przybliża nas do tego celu”, mówi  Siamäk Naghian, dyrektor wykonawczy Genelec.

“Wraz z postępem technologicznym, jaki dokonał się w tej dziedzinie i zainteresowania broadcastu i innych klientów technologią AoIP, czujemy, że istnieje potrzeba dobrze zaprojektowanych monitorów, wygodnych i zapewniających wysoką jakość. Te wymagania może zapewnić użycie sieci IP. Uważamy, że 8430 jest właśnie takim monitorem i oczekujemy raczej entuzjastycznego odbioru produktu wśród specjalistów. Audio-over-IP nie jest przyszłością, jest tu i teraz “.

, ,
Podziel się!