Nowe monitory odsłuchowe z serii Genelec The Ones

Nowe monitory odsłuchowe z serii Genelec The Ones

Seria monitorów Genelec The Ones, bez wątpienia należących do czołówki profesjonalnych systemów odsłuchowych, poszerzyła się o dwa nowe modele: 8351B i 8361A, a także subwoofer W371A. Dołączyły one do już dostępnych 8351A, 8341A oraz 8331A. Nowe systemy bazują na technologii łączącej współosiowy przetwornik środkowych i wysokich częstotliwości funkcjonujące w ramach falowodu stanowiącego płytę czołową z dwoma wooferami, które znajdują się za nią. Całość tworzy system emitujący spójną fazowo falę akustyczną, charakteryzujący się wysokim zakresem dynamiki, optymalną reprodukcją obrazu przestrzennego i dużym poziomem ciśnienia dźwięku.

Nowy model 8361A został stworzony do pracy w małych i średnich pomieszczeniach, w których odległość słuchacza od monitorów nie przekracza pięciu metrów. W systemie zastosowano nowe woofery i współosiowy przetwornik zespolony, o parametrach dostosowanych do gabarytów monitora. Z kolei 8351B to rozwinięcie modelu 8351A, z udoskonaloną elektroniką pochodzącą z 8341A oraz nowymi przetwornikami z 8361A. Zgodnie z informacjami firmy Genelec, model 8351B pozwala uzyskać wyższy poziom ciśnienia SPL i ma szerszy zakres przenoszenia najwyższych częstotliwości niż 8351A.

Wyjątkowo interesująco prezentuje się W371A. Jest to wyposażony w dwa przetworniki aktywny subwoofer o wysokości nieco ponad 1 m, mogący pracować także jako swoisty statyw dla modeli 8341A, 8351B i 8361A. W tym trybie pozwala uzyskać najlepszą spójność fazową w zakresie niskich tonów, co przekłada się na lepsze odczuwanie przestrzeni w tym paśmie. Podobnie jak pozostałe The Ones, W371A jest niebanalnym rozwiązaniem technologicznym, z jednym wooferem na panelu czołowym, a drugim z tyłu, wytwarzającymi fale akustyczne także o wyższych częstotliwościach niż subbasowe (aż do 500 Hz). Wszystkie The Ones, w tym także trzy nowe modele, mogą współpracować z oprogramowaniem Genelec GLM we wszelkiego typu konfiguracjach – od stereofonicznej do rozbudowanej wielokanałowej.

Podziel się!