Nowe monitory Genelec o wysokim SPL

Nowe monitory Genelec o wysokim SPL

Sygnalizując zamiar zaoferowania rozwiązań audio dla pomieszczeń o różnych rozmiarach i zastosowaniach, Genelec wprowadza na rynek nowe monitory SAM – dwudrożny S360 oraz subwoofer 7382.

Oba modele są idealne do stosowania wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc oraz słuchanie materiału dźwiękowego z większego dystansu – szczególnie przy formatach wielokanałowych używanych w postprodukcji filmowej lub do odtwarzania muzyki w dużych pomieszczeniach.

Wykonane z najlepszej jakości fińskich materiałów, zamknięte w kompaktowej obudowie o ultra niskiej dyfrakcji, monitory S360 wyróżniają się zmodyfikowanym 10-calowym głośnikiem niskotonowym o wysokiej wydajności i minimalnych zniekształceniach, bazującym na serii Master Monitors. Dysponują 1,7 calowym tytanowym przetwornikiem wysokotonowym wykorzystującym technologię DSW – Directivity Control Waveguide. Daje to naturalność brzmienia, z której słynie firma Genelec, a w połączeniu ze zdolnością uzyskania SPL o wartości 118 dB mamy możliwość uzyskania referencyjnej jakości dźwięku nawet przy odsłuchu z odległości 10 m.

S360 przy kompaktowych rozmiarach ma wszelkie zalety jakich oczekuje się w studiu od monitorów głównych, w tym doskonałej, niekoloryzującej dyspersji w osi pionowej (95 stopni) i poziomej (75 stopni). S360 oferuje wszechstronne opcje montażu na ścianie oraz wbudowanie w samą ścianę. Specjalnie zoptymalizowane pod kątem przepływu laminarnego gniazda bas refleks zapewniają pozbawiony zniekształceń bas. Monitor idealnie nadaje się do stosowania razem z perforowanymi ekranami akustycznymi. Innowacyjna podstawa Iso-Plate ™ skutecznie oddziela monitor od podłoża, zapobiegając przenoszeniu drgań i turbulencjom powietrza.

Wiedząc o tym, że praca z dźwiękiem polega także na odpowiednim spozycjonowaniu monitorów, kompensacji poziomów i opóźnień czasowych, wynikających z niedoskonałości akustycznej pomieszczenia, S360 posiada pełną integrację z oprogramowaniem Genelec GLM ™, pozwalającym na kalibrację, konfigurację oraz kontrolę do 40 monitorów bez konieczności stosowania zewnętrznych procesorów.

Idealnym towarzystwem dla pary S360 oraz innych dużych monitorów Genelec jest 7382 – najmocniejszy jak dotąd subwoofer Genelec. 7382 posiada 3 specjalnie zaprojektowane 15-calowe przetworniki niskotonowe, umieszczone we wzmocnionej obudowie MDF, z laminarnie zaprojektowanym bas refleksem wzdłuż całej tylnej ściany. Daje to imponujące pasmo sięgające w dół do 15 Hz, przy zapewnieniu SPL o wartości przekraczającej 130 dB.

Opierając się na zintegrowanym procesingu i dziesiątkach lat badań, 7382 współpracuje z oprogramowaniem GLM, aby prawidłowo kontrolować niskie częstotliwości, rozwiązywać problemy z umieszczaniem subwooferów w nieprzewidywalnych akustycznie pomieszczeniach lub tworzyć złożone układy subwooferów Genelec.

“Wraz z wprowadzeniem na rynek modeli S360 i 7382 mamy teraz szeroką gamę monitorów i subwooferów dla wszystkich wielkości pomieszczeń, wymagań SPL i odległości odsłuchowych” – mówi dyrektor generalny Genelec, Siamäk Naghian.

“Poza tym, że są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami zastosowań muzycznych o wymaganym wysokim SPL, widzimy, że S360 i 7382 znajdują swoje miejsce w większych systemach Immersive Audio, gdzie słuchacz z definicji musi być całkowicie zanurzony w doświadczeniu, świadomy każdego szczegółu. Ta sama precyzja leży u podstaw każdego monitora Genelec. Właśnie dlatego tak głęboko wierzymy w rozwój tych nowych, ekscytujących formatów wielokanałowych i właśnie dlatego wyprodukowaliśmy S360 i 7382 – aby po raz pierwszy w pełni zrealizować ten potencjał”.

Pojawienie się S360 i 7382 zbiega się z publikacją nowych materiałów edukacyjnych, mających na celu pomoc profesjonalistom w lepszym zrozumieniu i korzystaniu z wielokanałowych rozwiązań określanych przez Genelec jako Immersive Audio. “Genelec Immersive Solutions” zawiera obszerny przegląd wymagań dotyczących tworzenia efektywnej i immersyjnej konfiguracji audio w najczęściej używanych standardach i formatach. Publikacja jest dostępna do pobrania ze strony www.genelec.com/immersive

, ,
Podziel się!