Nowe kompaktowe miksery dLive C Class

Nowe kompaktowe miksery dLive C Class

Allen & Heath włączył do swojej oferty dLive C Class – nową serię kompaktowych powierzchni sterujących i mixracków, które znajdą zastosowanie w instalacjach, AV i podczas wydarzeń live.

dLive C Class jest oparty na rdzeniu XCVI, wykonanym w technologii FPGA z  próbkowaniem 96kHz. Na tym samym procesorze pracuje znana nam już seria dLive S. Nowe miksery z serii C korzystają również ze znanego z poprzedniej serii DEEP processingu, dzięki któremu najlepsze kompresory i emulacje procesorów mogą być użyte bezpośrednio na wejściach i szynach miksujących. W nowej serii znajdziemy m.in. pierwszą 19-calową, montowalną w racku, ultrakompaktową powierzchnię dLive C1500.

Na serię C składają się 3 mixracki – CDM32, CDM48 i CDM64 oraz 3 nowe powierzchnie kontrolne – C1500, C2500 i C3500. Mixracki są oparte na rdzeniu XCVI 96kHz/96bit, umożliwiają pracę ze 128 wejściami z pełnym processingiem i 16 dedykowanymi stereofonicznymi powrotami z efektów. Dodatkowo, do dyspozycji mamy 64 w pełni konfigurowalne szyny mix z pełnym processingiem na każdej z nich. Każda powierzchnia i mixrack ma 128-kanałowy port I/O, wspierany przez szeroką gamę kart sieciowych, m.in. Dante, Waves, MADI czy światłowodową fibreACE. Zgodnie z założeniem „mix ‘n’ match” dLive C jest też kompatybilny z urządzeniami z serii S, systemem monitoringu personalnego ME, aplikacjami mobilnymi, oprogramowaniem Director i całą gamą akcesoriów.

„Wyzwaniem dla serii dLive C Class było oddanie możliwości cyfrowego miksu nowej generacji osobom które nie mają możliwości przenoszenia lub instalowania wielkoformatowych konsolet.”, powiedział szef marketingu produktowego Allen & Heath, Nicola Beretta. „Dla firm rentalowych C Class to mocny, wszechstronny system, który sprawdzi się na eventach korporacyjnych, lokalnych festiwalach, w kościołach, teatrach i innych miejscach, bez zabierania cennego miejsca przeznaczonego dla widzów.”

Powierzchnie C Class wyposażono w interfejs dLive Harmony UI, czyli połączenie dotykowo sterowanych 12-calowych ekranów pojemnościowych z enkoderami oznaczonymi kolorami, które odpowiadają danej kontrolce na wyświetlaczu. Ułatwia to dostęp do kluczowych funkcji, zapewniając precyzyjne sterowanie oraz wizualizację na ekranie. Dzięki otwartej architekturze dLive, możliwe jest miksowanie bez korzystania z powierzchni, używając mixracka wraz laptopem lub tabletem.

, , , , ,
Podziel się!