Nowe, aktywne, dwudrożne monitory serii M Genelec

Nowe, aktywne, dwudrożne monitory serii M Genelec

Na targach Prolight+Sound 2013 firma Genelec – światowy pionier w zakresie aktywnego monitoringu – przedstawiła nowe, aktywne, dwudrożne monitory serii M.

Seria M odzwierciedla nowe podejście firmy do projektowania. Jest to część strategii zrównoważonego rozwoju (Genelec Embedded Sustainability), której zasadniczym celem jest działanie w zgodzie z ideą ekologii bez uszczerbku na takich aspektach jak precyzja wykonania i niezawodność. Firmie zależało, aby dostarczyć użytkownikom studyjnym nowe, innowacyjne produkty, które będą odpowiadać ich oczekiwaniom, a także potrzebom matki natury.

Natural Composite Enslosure

Dwa pierwsze modele w serii to M030 i M040. Dwudrożne aktywne monitory wykonano ze specjalnego materiału o nazwie Natural Composite Enslosure™ (NCE™), produkowanego przez Genelec w Finlandii. Jest on wytwarzany z włókien drzewnych oraz materiałów podlegających recyclingowi. Oba modele wykonano zgodnie z charakterystyczną dla firmy myślą konstrukcyjną: zaokrąglone krawędzie i delikatnie obłe kształty (front i boki). Rozwiązanie takie zapewnia minimalną dyfrakcję krawędzi obudowy oraz doskonałe odwzorowanie dźwięku. Monitory wykorzystują nowo opracowane rozwiązanie określone mianem LIP™ (Laminar Integrated Port™), które zapewnia wierne odwzorowanie niskich częstotliwości i zminimalizowanie drgań obudowy. Zastosowana technologia kontroli kierunkowości fal dźwiękowych DCW (Directivity Controlled Waveguide™) gwarantuje – nawet przy wysokim poziomie ciśnienia akustycznego wewnątrz obudowy – wyjątkową wytrzymałość mechaniczną.

Wzmacniacze klasy D

Modele z serii M są wyposażone w nowe wzmacniacze klasy D. Stworzyli je inżynierowie z działu R&D firmy Genelec jako bardzo wydajne, o niskim poziomie zakłóceń, i niewielkiej wadze. Dodatkową zaletą jest – mniejsza niż we wzmacniacze klasy A/B – ilość wydzielanego ciepła. Monitory wyposażono w system zarządzania mocą z automatycznym włączaniem i wyłączaniem oraz trybem czuwania, w którym konsumpcja energii wynosi mniej niż 0,5W. Automatyczny wybór napięcia sprawia, że mogą one działać w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo, produkty z Serii M są wyposażone w wysokowydajne głośniki, intuicyjny system kontroli charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego oraz system kalibracji ze złączami symetrycznymi XLR/TRS i niezbalansowanymi RCA.

Więcej informacji w poniższym materiale stworzonym przez portal Infomusic.pl. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze stoiska firmy Genelec na targach Prolight+Sound 2013 we Frankfurcie:

Podziel się!