Nowa wersja klasycznego subwoofera Genelec 7050C

Nowa wersja klasycznego subwoofera Genelec 7050C

Iisalmi, Finlandia – Czerwiec 2018. Firma Genelec po raz kolejny definiuje pojęcie wydajnego kompaktowego subwoofera wprowadzając model 7050C. Nowy subwoofer to następna generacja znanego i cenionego modelu 7050B. W nowej wersji możemy cieszyć się wyższym SPL, szerszym pasmem przenoszenia w zakresie niskich częstotliwości, mniejszymi zniekształceniami.

7050B przez długi czas był liderem pod względem stosunku rozmiaru do osiąganego SPL i jego następca był projektowany tak, by ten wynik jeszcze polepszyć.

Konstrukcja subwoofera wykorzystuje autorską technologię Genelec LSE – Laminar Spiral Enclosure oraz systemem zarządzania basem, znanym z innych modeli. W modelu 7050C zastosowano uniwersalny zasilacz impulsowy.

7050C służy do pracy w zarówno w zestawach stereo jak i wielokanałowych. Subwoofer posiada kanałów wejściowych i 5 wyjściowych z krosowaniem 85 Hz oraz dodatkowo kanał wejściowy LFE 120 Hz z regulacją wzmocnienia +10 dB.

7050C ma tylko 410 mm wysokości, 350 mm szerokości i 319 mm głębokości. 8-calowy głośnik jest umieszczony wewnątrz spiralnej obudowy, co pozwala na uzyskanie imponującego pasma przenoszenia, już od 24 Hz z poziomem SPL sięgającym 103 dB.

Kalibracja 7050C przy pomocy mikroprzełączników DIP switch pozwala dostosować pracę subwoofera do środowiska akustycznego. Można regulować fazę, stromość filtra, podbicie LFE o +10 dB i czas zadziałania systemu ISS Intelligent Signal Sensing, dzięki któremu pobór mocy w trybie czuwania utrzymuje się na poziomie ok 0,5 W.

“Genelec 7050 jest cenionym modelem w wielu studiach na świecie, dlatego pracę nad nową wersją tego klasyka traktowaliśmy z wielką troską”, komentuje dyrektor zarządzający Genelec, Siamäk Naghian. „Z wielką przyjemnością mogę powiedzieć, że nowy 7050C nawiązuje do najważniejszych zasad Genelec – czystego brzmienia, trwałości i implementacji najnowszych technologii. 7050C jest tak bardzo zaawansowany, że mógłby się stać nowym modelem subwoofera Genelec. Zdecydowaliśmy się jednak kontynuować tradycję nazwy 7050 w ulepszonej wersji.”

,
Podziel się!