Nowa seria A od d&b audiotechnik

Nowa seria A od d&b audiotechnik

Nowa seria A d&b audiotechnik wprowadza koncepcję augmented array, wynikającą z filozofii ewolucji systemów d&b. Zmienne kąty, dwa podejścia do optymalizacji akustycznej i zaawansowana konstrukcja falowodów sprawiają, że seria A może być stosowana w aplikacjach, w których kluczowa jest elastyczność pokrycia dźwiękiem, zarówno w płaszczyźnie wertykalnej, jak i horyzontalnej.

System łączy możliwości zestawów point source (łatwa adaptacja) i line array (rozbudowane możliwości sterowania). Na nową serię składają się moduły AL60 i AL90 oraz ich odpowiedniki przeznaczone do instalacji stałych – ALi60 i ALi90.

Stosując odpowiednie ramy montażowe można zainstalować maksymalnie cztery zestawy AL60/AL90 i ALi60/ALi90 w pionowych lub poziomych gronach. Zmienne kąty pomiędzy sąsiednimi modułami mogą być ustawiane w przedziale od -10⁰ do +10⁰ ze skokiem co 5⁰, co umożliwia ich precyzyjne ustawienie i skierowanie dźwięku dokładnie w te miejsca, na których nam zależy.

Funkcja sterowania kierunkowością średniego pasma (MDC – Midrange Directivity Control) zapewnia wyrównaną dystrybucję częstotliwości w zakresie 200Hz – 2kHz, niezależnie od ustawień kątów pomiędzy modułami. Zestawy AL60/Ali60, z dyspersją horyzontalną wynoszącą 60⁰ i kontrolą kierunkowości do 550 Hz w dolnym paśmie, mogą pokryć teren do 30 metrów. Zestawy AL90/ALi90 – z dyspersją horyzontalną wynoszącą 90⁰ i kontrolą kierunkowości do 370 Hz w dolnym paśmie – są brzmieniowo i konstrukcyjnie kompatybilne z modelami AL60/ALi60, zapewniając optymalny rezultat akustyczny w każdej konfiguracji.

Zestawy głośnikowe AL60/AL90 są dwudrożne. Składają się na nie przetwornik wysokotonowy (HF Driver) 1.4” z 3” membraną zamontowaną do falowodu i dwa 10” neodymowe głośniki niskotonowe. Zaawansowana konstrukcja falowodu i symetryczny, bipolarny układ głośników LF pozwala na płynne nakładanie się sąsiednich pasm częstotliwości. Fale akustyczne poszczególnych elementów całego zestawu nakładają się na siebie w pełnej zgodności fazowej i bez żadnych przerw w paśmie.

Seria A jest kompatybilna ze wzmacniaczami i subwooferami z innych serii d&b, z łatwością więc można stworzyć system dostosowany do potrzeb konkretnej aplikacji. Wzmacniacze 30D, D20 i D80 pozwalają na definiowaną przez użytkownika korekcję przy użyciu dwóch 16-pasmowych equalizerów z filtrami parametrycznymi, wycinającymi, półkowymi i asymetrycznymi. Poza tym, wzmacniacze umożliwiają uzyskanie opóźnienia do 10 sekund. Do poszerzenia serii A w zakresie niskich częstotliwości rekomendowane są zestawy V-GSUB i Vi-GSUB, które mogą być stosowane zarówno w instalacjach stałych, jak i mobilnych, podczas wydarzeń o różnej skali.

Wolfgang Schulz, Product Manager d&b mówi: “Seria A dostarcza użytkownikom nowy zestaw skalowalnych rozwiązań, które mogą być używane jako samodzielne systemy lub mogą być stosowane z gamą produktów d&b. Elastyczność kątów, funkcja MDC – Midrange Directivity Control – i ArrayProcessing pozwalają stosować serię A w ogromnej ilości aplikacji, z zapewnieniem niespotykanej spójności brzmienia”.

, , , , , , ,
Podziel się!