Nowa generacja systemów personalnego odsłuchu od Allen & Heath

Nowa generacja systemów personalnego odsłuchu od Allen & Heath

Nowością tegorocznych targów NAMM zaprezentowaną przez Allen & Heath, jest ME Personal Mixing System, czyli system odsłuchu osobistego nowej generacji. Jest on kompatybilny z wieloma cyfrowymi mikserami audio, włączając w to systemy Allen & Heath.

Głównym elementem jest prosty, lecz w pełni konfigurowalny mikser osobisty ME-1, zasilany i łączący się z pozostałymi urządzeniami pojedynczym kablem CAT5. Przedstawiony wraz z mikserem hub ME-U umożliwia połączenia wielu elementów ME-1 w topologii gwiazdy, oraz łączenie ich z innymi profesjonalnymi mikserami audio poprzez standardy MADI, Dante, bądź EtherSound.

ME-1 przyjmuje 40 sygnałów poprzez kabel CAT5, dodatkowo posiada wbudowany mikrofon ambientowy oraz lokalne wejście stereofoniczne. Elastyczny tryb konfigurowania grup pozwala na uzyskanie dowolnej kombinacji źródeł do miksu, które mogą być skonfigurowane na powierzchni roboczej w różnoraki sposób: od dwusuwakowego trybu „ja oraz reszta” po pełny 16-kanałowy mikser, pozwalający użytkownikowi kontrolować cały miks za pomocą 16 (lub mniej) klawiszy. Konfiguracja, wraz z zapisanymi szesnastoma presetami może być zapisana, przywołana, bądź zapisana na kluczu USB.

ME-1 posiada podświetlane przyciski, enkoder obrotowy, niezależną regulację poziomów dla mikrofonu i miksu, oraz wyświetlacz OLED do edytowania nazw kanałów (system automatycznie ładuje nazwy, gdy jest podłączony do cyfrowych mikserów A&H). Mikser jest zasilany poprzez kabel CAT5 (POE), bądź zasilacz. W zestawie dołączony jest adapter do statywu mikrofonowego, oraz uchwyt słuchawkowy. Urządzenie posiada dwa gniazdka słuchawkowe (duży i mały jack), oraz wyjście mono dla aktywnego monitora. Dwa złącza EtherCon pozwalają na połączenia szeregowe bądź w topologii gwiazdy z innymi urządzeniami systemu.Urządzenie ME-U jest estradowym, 10-portowym hubem z zasilaniem POE na wszystkich portach, zapewniającym zasilanie i sygnał dla wielu mikserów ME-1. Standardowa karta IO umożliwia uzyskanie połączenia ze stołami GLD, protokołem iLive ACE oraz Aviom A-Net, może być wymieniona na kartę MADI, Dante lub EtherSound, pozwalającą pozyskać do 40 źródeł z systemów innych producentów.

„Nasz nowy system ME tworzy doskonałe połączenie szerokich możliwości konfiguracyjnych z prostotą operacji. Jest dostosowany do pracy na scenie, w salach prób, czy studiach nagraniowych. Zastosowane rozwiązanie powstały dzięki sugestiom inżynierów dźwięku i instalatorów, którzy potrzebowali narzędzia do uzyskania prawdziwie zindywidualizowanych miksów dla każdego artysty bez tracenia szyn wysyłkowych głównego miksera, i jednocześnie zapewnienia artyście tak prostego i funkcjonalnego urządzenia jak jest to możliwe. Korzyści z pracy z systemem ME są niezaprzeczalne: szybsze próby przed występami, niższe pozomy dźwięku na scenie i zadowoleni muzycy.” komentuje przedstawicielka A&H, Nicola Beretta.

Podziel się!