Natalia Nykiel w trasie z d&b audiotechnik

Natalia Nykiel w trasie z d&b audiotechnik

Natalia Nykiel to młoda piosenkarka, która w przeciągu ostatnich 3 lat podbiła rynek muzyki popularnej w Polsce. Kariera Natalii nabrała rozpędu po tym, jak wokalistka zdecydowała się wziąć udział w programie The Voice Of Poland w 2013 roku. Dotarła do finału, a rok później ukazał się jej debiutancki album. Dzisiaj jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek młodego pokolenia.

W październiku rozpoczęła się trasa koncertowa Total Tour, w ramach której Natalia wystąpi w 6 miastach. Nagłośnienie na całą trasę dostarcza firma GMB Pro Sound.

Rolę nagłośnienia frontalnego pełnią zestawy d&b audiotechnik. „Pomysł wykorzystania systemu d&b V jest kontynuacją koncepcji zastosowanej podczas poprzedniej trasy Natalii Red Bull Tour Bus. Scena podczas trasy Red Bull była zbudowana na autokarze autosan. Na małej przestrzeni musiały się zmieścić oświetlenie, elementy diody i system nagłośnieniowy. System musiał być lekki, łatwy do zmontowania i skuteczny – najbardziej adekwatnym zestawem w magazynie GMB była seria V d&b”, mówi Paweł Adamowicz z GMB Pro Sound.

W niektórych miejscach, w których występuje Natalia, jak w Teatrze Szekspirowskim i Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki systemy d&b są zainstalowane na stałe, w pozostałych miejscach nagłośnienie (system V) dostarcza i konfiguruje GMB. „Nie zmienia się zwycięskiego składu. I tak właśnie było w przypadku planowania sprzętu na kolejną trasę Natalii, Total Tour. Z magazynu wyjechał zestaw 20xV8/12, 12xV-Sub. Frontfill realizowany był na zestawach Q7. Dobór tej samej aparatury był też podyktowany wyraźną sugestią realizatora Tomasza Kolskiego, który docenił powtarzalność brzmienia systemu podczas poprzedniej trasy koncertowej”, dodaje Paweł Adamowicz.

Tomasz Kolski, realizator Natalii Nykiel, potwierdza swoją sympatię do d&b: „Praca na systemach d&b jest dla mnie zawsze wielką przyjemnością. Zestawy niemieckiego producenta charakteryzują się zwartym i równym brzmieniem w całym paśmie. Podczas trasy Total Tour, system d&b V był zawsze świetnie przygotowany do koncertu, za co pragnę podziękować całej ekipie GMB Pro Sound”.

, , , , ,
Podziel się!