Najnowsze oprogramowanie Avid VENUE 5.3

Najnowsze oprogramowanie Avid VENUE 5.3

Avid uaktualnił oprogramowanie do swojej flagowej konsolety Venue S6L. Najnowsza wersja oprogramowania jest dostępna do pobrania dla posiadaczy systemu Avid S6L z ważnym kontaktem Avid Advantage ExpertPlus.

Wśród nowych funkcjonalności między innymi rejestracja i odtwarzanie 128 śladów w ProToolsie przez Ethernet AVB, w tym opcja Virtual Soundcheck dla każdego kanału (w poprzedniej wersji oprogramowania możliwe było operowanie na 64 kanałach). Kolejną nowością jest wsparcie dla karty rozszerzającej MADI-192. Pozwala ona na przesył 64 kanałów wejściowych i 64 kanałów wyjściowych w 96 kHz poprzez protokół MADI. Do systemu można podłączyć aż 4 karty MADI jednocześnie, co w sumie daje 256 kanałów. Dodatkowym atutem kart jest to, że można łatwo się za ich pomocą łączyć z innymi urządzeniami pracującymi w formacie MADI. Bardzo ważną kwestią, na jaką pozwala karta MADI jest też połączenie z platformą Waves SoundGrid. To gratka dla wszystkich fanów wtyczek Waves, którzy mogą od teraz używać swoich ulubionych plug-inów na każdym koncercie. Kolejnym zastosowaniem kart jest wykorzystanie ich na potrzeby wirtualnej próby. W takim przypadku karta zachowuje się jak interfejs, a użytkownik zyskuje możliwość przeprowadzania próby dla maksymalnej ilości 192 kanałów wejściowych.

W najnowszym oprogramowaniu użytkownik może tworzyć własne układy warstw tłumików. Ta opcja pozwala na tworzenie dowolnych kombinacji wejść, wyjść, VCA i grup oraz zapisanie ich w Show. W wersji 5.3 pojawiły się również dwie nowe funkcje: Matrix Spill i Select Follows Solo.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla konsolety S6L daje użytkownikom nowe możliwości, niektóre od dłuższego czasu wyczekiwane, jak np. współpraca z platformą Waves. Producent po raz kolejny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom realizatorów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje, a wraz z nimi nowe funkcjonalności, które pozwolą na jeszcze sprawniejszą pracę na Avid S6L.

Podziel się!