Nagroda Genelec dla najlepszego studenta

Nagroda Genelec dla najlepszego studenta

Firma Genelec, producent wysokiej jakości monitorów odsłuchowych, angażuje się w działalność edukacyjną w wielu krajach, między innymi poprzez współpracę z najlepszymi uczelniami szkolącymi realizatorów dźwięku, dzieląc się swoją wiedzą teoretyczną i doświadczeniem we współpracy ze studiami nagraniowymi.

Pierwszą polską uczelnią, z którą Genelec nawiązała taką współpracę jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Oprócz wykładów i warsztatów jakie zostały przeprowadzone przez inżynierów z Finlandii, Genelec ufundowała nagrodę dla najlepszego studenta. W tym roku nagrodę – 2 sztuki monitorów 8320 oraz zestaw do kalibracji – otrzymał Miłosz Bogić, student II roku studiów magisterskich Wydziału Reżyserii Dźwięku. Miłosz osiągnął na koniec ubiegłego roku akademickiego najwyższą średnią ocen wśród studentów Wydziału. Studiuje równocześnie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej.

„Miłosz jest studentem wybitnie zdolnym, o dużej indywidualności artystycznej, wiedzy technologicznej i poczuciu estetyki. Jest koleżeński, uczynny, został wybrany przez społeczność studentów na ich przedstawiciela w Radzie Wydziału”, mówi Małgorzata Lewandowska, dziekan Wydziału Reżyserii Dźwięku.

Sam zainteresowany, czyli laureat nagrody Miłosz Bogić, mówi: „Wyróżnienie w społeczności Wydziału Reżyserii Dźwięku jest dla mnie ogromnym powodem do satysfakcji oraz wielką motywacją do dalszej pracy. Praca ta będzie teraz znacznie łatwiejsza dzięki przyznanej nagrodzie – monitorach, które idealnie sprawdzą się w warunkach mego studia domowego. Odtąd część prac, które zawsze wykonywałem na uczelni, będę mógł robić we własnym pokoju. A system Smart Active Monitoring pozwoli ominąć wiele kłopotów związanych z jego akustyką”.

Podziel się!