Monitory Genelec S360 w pierwszym w Hiszpanii studio z certyfikatem Dolby Atmos Home

Madryt, Hiszpania, marzec 2020… Inteligentne aktywne monitory Genelec, w tym dwudrożny model o wysokim SPL – S360, znalazły się w sercu Telson, w dwóch nowych reżyserkach z certyfikatem Dolby Atmos Home Entertainment w studio Tres60 w Madrycie – pierwszym w Hiszpanii, który uzyskał certyfikat Dolby.

Telson.Tres60, część firmy zajmującej się postprodukcją obrazu i dźwięku firmy Mediapro, otworzyła swoją nową lokalizacje w maju 2019 i postanowiła zaktualizować swój system odsłuchowy, aby lepiej obsługiwać swoich klientów. „Były to aktualizacje systemu wymuszone wymaganiami rynku – na przykład: Movistar prosi o wszystko w Dolby Atmos ”, wyjaśnia koordynator produkcji audio, Ana Belén Martín. „Musimy być w stanie dopasować się do standardów każdego z tych klientów. To oznacza, że ​​musimy wygenerować znacznie więcej materiału niż wcześniej ze względu na różne rodzaje transmisji w formatach – od telefonu komórkowego po Smart TV. ”

Zespół Telson.Tres60 wraz z Unitecnic – firmą wykonującą projekt Mediapro, która zajmowała się instalacja – zwrócił się do lokalnego partnera Genelec – Audio-Technica Iberia o rozwiązanie pozwalające na odsłuch w systemie 7.1.4. W obydwu pomieszczeniach,  Monitory S360A zostały zainstalowane w pozycjach LCR, z czterema monitorami 1032C jako surround i taka sama liczbą 8340A pokrywająca kanały odpowiedzialne za dodatkowy dzięk przestrzenny. Pasmo niskich częstotliwość zapewnia subwoofer 7382A, a całość systemu jest kalibrowana i kontrolowana przez system GLM  firmy Genelec – dzięki temu system odsłuchowy jest w stanie zapewnić elastyczność wymaganą do pracy z różnymi standardami.

„Są to jedyne dwie reżyserki Dolby Atmos Home w Hiszpanii zatwierdzone do pracy przy SPL na poziomie 79 dB”, dodaje Pelayo Gutiérrez, szef działu dźwięku w Telson.Tres60. „Ricardo Viñas z Dolby odpowiedzialny był za dostosowanie przestrzeni w reżyserkach i wyrównanie ich do trzech wymaganych poziomów: 85 dB dla kina, 79 dB dla Netflix i 82 dB dla Telefónica. ”

Prócz dwóch reżyserek Dolby Atmos Home, w obiekcie znajduje się pomieszczenie zapewniające odsłuch w 7.1, dwa pomieszczenia w 5.1, pokój montażowy i kino, które również korzysta z technologii Genelec. „Jeśli chodzi o wymagania techniczne – Genelec dostarczył dokładnie to, czego się spodziewaliśmy ”, mówi Gutiérrez. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi – to idealna konfiguracja. Mamy pewność, że jeśli chodzi o tworzenie premiksów i przenoszenie ich do kina i vice versa – całośc materiału jest wierna w kategorii prawidłowości odsłuchu”

, , , , , , ,
Podziel się!