Monitor studyjny Genelec 8010 – ciesz się małymi rzeczami w życiu!

Monitor studyjny Genelec 8010 – ciesz się małymi rzeczami w życiu!

Nowy 8010 jest najmniejszym członkiem rodziny produktów 8000. Seria 8000 jest powszechnie używana w obszarze broadcastowym oraz studiach muzycznych i postprodukcyjnych na całym świecie. Wszystko to, co najlepsze w produktach z tej serii zostało również zawarte w kompaktowym monitorze 8010.

Nowy model świetnie nadaje się do profesjonalnego zastosowania w małych studiach. Oferuje niezwykle precyzyjne odwzorowanie dźwięków i jest łatwy do zamontowania. Ponadprzeciętna jakość dźwięku sprawia, że 8010 jest idealnym rozwiązaniem także dla wozów transmisyjnych oraz produkcji mobilnej.

8010 jest wyposażony w wejścia XLR, 3-calowe głośniki niskotonowe, 3/4 – calowy głośnik wysokotonowy oraz wzmacniacze mocy w klasie D – jeden na każdy przetwornik. Ten monitor jest w stanie wytworzyć większy poziom ciśnienia akustycznego niż można by oczekiwać po jego gabarytach. Układ Inteligentnej Detekcji Sygnału ISS umożliwia oszczędzanie energii, gdyż automatycznie przełącza monitor w tryb uśpienia po dłuższym okresie nieaktywności. Ponowne włączenie następuje automatycznie z chwilą wykrycia sygnału audio. Jeżeli funkcja automatycznego przechodzenia w stan uśpienia nie jest pożądana można ją wyłączyć.

Dostępna jest szeroka gama akcesoriów do nowego monitora, które zaspokajają wszelkie potrzeby związane z instalacją urządzenia. Dla przykładu, elegancki stojak w kształcie litery L, który może być zastosowany do zoptymalizowania orientacji monitora względem pozycji słuchacza oraz zminimalizowania niepożądanych zniekształceń dźwięku.

Podziel się!