Markbass Strings

Markbass Strings

Włoski Markbass rozszerzył swoją ofertę o struny dla basistów, korzystając z wieloletnich doświadczeń przejętej przez siebie marki D’Orazio, jednego z najstarszych producentów strun we Włoszech. Oferta składa się z pięciu serii strun do basów elektrycznych oraz dwóch serii do kontrabasu.

Struny do basu elektrycznego wykonano w oparciu o heksagonalny rdzeń wykonany z wysokogatunkowej stali o zwiększonej zawartości węgla, na który nawinięto okrągłą owijkę niklowaną w przypadku serii Groove oraz Ultimate lub okrągłą owijkę ze stali nierdzewnej w przypadku serii Energy i Advanced. Również ze stali nierdzewnej wykonane są owijki strun typu flatwound w serii Vintage. Warto wspomnieć, że serie Groove oraz Energy charakteryzują się standardową siłą naciągu, podczas gdy Ultimate i Advanced określane są przez producenta jako Soft Touch, mające dawać pod palcami poczucie miękkości. Wszystkie struny dostępne są w najpopularniejszych rozmiarach do instrumentów 4-, 5- oraz 6-strunowych.

Struny kontrabasowe serii Contra to wielożyłowy rdzeń z nylonu, na który nawinięto owijkę z domieszką srebra, dodatkowo polerowaną w serii Ares, sygnowanej przez włoskiego mistrza kontrabasu, Ares Tavolazziego. Te modele mają mieć brzmienie i feeling strun jelitowych i sprawdzać się zarówno w grze palcami jak i przy użyciu smyczka.

O  Markbass Strings pytaj w dobrych sklepach muzycznych na terenie kraju.

Podziel się!