Kauber

Konsbud Audio

O marce Kauber

KAUBER specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości ekranów projekcyjnych oraz akcesoriów niezbędnych do profesjonalnej instalacji video. Dział produkcji firmy zlokalizowany jest na terenie EU, dzięki temu możliwy jest krótki termin realizacji zamówienia i szybki serwis.

Oferta KAUBER to przede wszystkim wysokiej jakości ekrany elektryczne. Począwszy od linii ekonomicznej po zaawansowane technologicznie ekrany przeznaczone do ekskluzywnych, domowych sal kinowych. W ofercie znajduje się również bogaty wybór akcesoriów takich jak uchwyty, windy do projektorów czy moduły sterowania. Istnieje możliwość personalizacji poszczególnych produktów, oraz realizacji nietypowych zamówień.

Kauber_Instytut Biologii Doświadczalnej

Jak dobrać ekran - Powierzchnia

Dobór odpowiedniej powierzchni projekcyjnej pozwala na optymalne odwzorowanie wyświetlanego obrazu w konkretnych warunkach.

Jeżeli możemy zaciemnić pomieszczenie podczas projekcji, powinniśmy zdecydować się na powierzchnię szarą, której właściwości pozwalają uzyskać lepszy kontrast wyświetlanego obrazu. Dzięki temu możemy uzyskać efekt prawdziwego kina. Gdy niemożliwe jest zaciemnienie, należy wybrać powierzchnię białą, która dzięki swoim właściwościom może oferować doskonały obraz również w jaśniejszym pomieszczeniu. Wówczas należy dobrać projektor o dużej jasności.

Kiedy pojawia się konflikt rozmieszczenia źródeł dźwięku, które umieszczone są lub będą bezpośrednio za rozwiniętą powierzchnią ekranu, stosuje się powierzchnię przepuszczająca dźwięk. Podobnie jak w tradycyjnych kinach, gdzie źródło dźwięku umieszczone jest bezpośrednio za ekranem. Instalacje w dużych przestrzeniach, podczas eventów, gdzie projektor znajduje się za ekranem wymuszają użycie powierzchni projekcyjnych do projekcji wstecznej. Wtedy źródło światła znajduje się z tyłu ekranu.

Po wybraniu odpowiedniej powierzchni, ważne jest by pamiętać, żeby zamówić ekran z czarną ramką, która ułatwia kalibrację projektora i znacząco poprawia kontrast wyświetlanego obrazu.

Jak powstaje ekran

W produkcji firma wykorzystuje jedynie materiały spełniające najwyższe parametry techniczne. Korzysta z wysokiej jakości komponentów dostarczanych przez wiodących producentów na rynku europejskim. Projekty ekranów tworzone są w oparciu o najnowsze trendy uwzględniając oczekiwania klientów. Uchwyty ekranów umożliwiają montaż zarówno do ściany jak i sufitu.

Proces produkcji oraz recyklingu odpadów spełnia wszystkie normy europejskie. Dbając o naturalne środowisko, do produkcji wybierane są jedynie materiały nadające się do ponownego przetwarzania.

Kauber

Strona producenta

Zapraszamy na stronę internetową producenta, gdzie znajdą Państwo opisy produktów.

Filmy