Genelec

Genelec Polska

O marce Genelec

Genelec to fińska firma produkująca referencyjne studyjne monitory odsłuchowe. Jej produkty dają użytkownikowi gwarancję, że otrzymuje on monitory najwyższej jakości.

Genelec został założony przez inżyniera Ilpo Martikainena w 1978 roku. Od początku istnienia nadrzędnym celem firmy było i jest tworzenie najwyższej klasy urządzeń do kontrolowania dźwięku na każdym etapie jego produkcji. Zostały temu podporządkowane wszystkie aspekty działalności firmy – od zaawansowanych prac badawczych nad zachowaniem dźwięku w przestrzeni odsłuchowej, zagadnień dotyczących psychoakustyki, projektowaniem własnych przetworników i układów elektronicznych, po opracowanie unikalnej konstrukcji obudów. Wszystko oparte jest na nauce, na najwyższym poziomie technologicznym. Wszystkie produkty powstają w siedzibie i zarazem fabryce Genelec w IIsalmi w Finlandii. Monitory są ręcznie montowane, testowane i indywidualnie kalibrowane.

Siedziba Genelec - producenta monitorów studyjnych

Dbałość o ekologię

Genelec ogromną wagę przywiązuje do ekologii. Na długo przed tym, zanim obecny kryzys klimatyczny stał się wiadomością z pierwszych stron gazet, fińska firma w sposób przemyślany dbała o środowisko w takim samym stopniu jak o jakość swoich produktów. Długie cykle rozwoju, wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym i ścisły monitoring wpływu na środowisko – to jedynie kilka sposobów stosowanych dla ochrony środowiska. Wszędzie, gdzie to możliwe materiały do produkcji (w szczególności aluminium, z którego odlewane są obudowy) pochodzą z recyklingu, a fabryka w dużym stopniu jest zasilana odnawialnymi źródłami energii.

Zaawansowane technologie

Genelec opracował i stosuje w swoich urządzeniach wiele unikalnych technologii związanych z elektroniką i akustyką. Monitory są aktywne – każdy przetwornik ma indywidualnie zaprojektowany wzmacniacz mocy, krosownice są układami aktywnymi. Zaprojektowano specjalny system zabezpieczenia termicznego, który automatycznie kontroluje i zapobiega przegrzaniu cewek. System ISS™ automatycznie uruchamia lub wyłącza monitory rozpoznając pojawienie się sygnału lub jego zanik. Efektem długich badań i symulacji jest charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny kształt obudowy – nieco zaokrąglony, pozbawiony ostrych krawędzi i narożników, zapobiegający dyfrakcji. To rozwiązanie nosi nazwę MDE™. Z kolei DCW™ to specjalnie ukształtowany falowód otaczający przetworniki średnio i wysokotonowe, zaś MDC™ i ACW™ to kluczowe technologie w najbardziej zaawansowanej serii współosiowych monitorów trójdrożnych serii The Ones, których precyzja działania stała się legendarna.

8351B_and_WS371
glm_5_calibration

Kalibracja monitorów

W roku 2006 Genelec wprowadził do swoich produktów przełomową technologię SAM™ (Smart Active Monitoring) – system automatycznej kalibracji monitorów AutoCal™, który umożliwia pomiar odpowiedzi impulsowej pomieszczenia w punkcie odsłuchu i wprowadzenie korekcji częstotliwości, opóźnienia i poziomu pracy do każdego monitora i subwoofera w taki sposób, aby uzyskać maksymalnie płaską charakterystykę w miejscu odsłuchu. Monitory serii SAM są wyposażone w procesory DSP, a oprogramowanie GLM™ (Genelec Loudspeaker Manager) w połączeniu z zestawem do kalibracji i mikrofonem pomiarowym pozwala użytkownikowi na wykonanie pomiaru.

Stale udoskonalane algorytmy sprawiają, że serwery Genelec, po otrzymaniu danych z pomiaru, natychmiast wysyłają użytkownikowi informacje programujące procesory DSP w monitorach. W przypadku systemów wielokanałowych, jak Dolby 5.1 czy Dolby Atmos 7.4.1, możliwość zintegrowanego, precyzyjnego, a zarazem szybkiego i łatwego skalibrowania całego zestawu pod kątem korekcji częstotliwościowej, opóźnień fazowych, czy właściwego dopasowania subwoofera, jest unikatowa w skali światowej – nikt poza Genelec nie oferuje rozwiązania o takich możliwościach.

45 lat na rynku audio

Przez ponad 45 lat Genelec czerpiąc ze swojego bogatej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i dzięki odważnym, często pionierskim decyzjom, zbudował niezwykłą pozycję na profesjonalnym rynku produkcji dźwięku. Monitory studyjne z logo fińskiego producenta znajdziemy w tysiącach studiów muzycznych i postprodukcyjnych, w stacjach telewizyjnych i radiowych, na wozach transmisyjnych i wszędzie tam, gdzie przy podejmowaniu właściwych decyzji podczas pracy z dźwiękiem, trzeba mieć pełne zaufanie do referencyjnego systemu odsłuchowego.

Genelec to doskonałe połączenie tradycyjnych wartości rodzinnej firmy i najnowszych osiągnięć w dziedzinie akustyki i elektroniki.

 

Opisy produktów na stronie producenta

Zapraszamy na stronę internetową producenta, gdzie znajdą Państwo opisy produktów

Showroom Genelec w Warszawie

Zapraszamy do nowego profesjonalnego showroomu Genelec w Nowej Iwicznej pod Warszawą. Stworzyliśmy to unikatowe miejsce, zbudowane według profesjonalnych założeń, gdzie prezentujemy szeroki wachlarz rozwiązań Genelec. Można tu nie tylko posłuchać wielu modeli Genelec, ale także skonsultować się z ekspertem od dźwięku studyjnego. Szczegóły na dedykowanej podstronie.

Realizacje

Nowa Miodowa

Neogotycki gmach dawnego Domu Sierot Dziewcząt z 1901 roku przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie został odnowiony i dostosowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1.