Avid

Avid Polska

O marce Avid

Avid to powstała w 1987 roku firma technologiczna, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania i urządzeń przeznaczonych do edycji dźwięku i obrazu, jest producentem konsolet mikserskich i interfejsów audio. W 1997 roku producent stworzył prototyp systemu do nieliniowej edycji wideo, będący początkiem linii produktów o nazwie Avid.

02 Carbon Pre 1200x600

Misja

Misją firmy jest zapewnienie twórcom innowacyjnych i potężnych technologii.

Oprogramowanie

Flagowym produktem firmy jest system Avid Media Composer, który z racji swej prostoty i filozofii działania stał się standardem w światowym rynku edycji filmowej i telewizyjnej. W świecie muzycznym Avid znany jest dzięki swojej cyfrowej stacji roboczej do obróbki dźwięku – Pro Tools. Wszystkie profesjonalne studia nagraniowe na świecie pracują lub miały styczność z tym programem DAW. Media Composer i Pro Tools zrewolucjonizowały i na nowo zdefiniowały sposób, w jakim edytuje się audio i wideo. Każda płyta nominowana do nagrody Grammy 2022 w kategorii Nagranie Roku została wykonana przy pomocy Avid Pro Tools. Wszystkie filmy nominowane do Oskara 2022 w kategoriach Najlepszy Montaż i Najlepszy Film zostały zmontowane za pomocą programu Avid Media Composer.

p tools 2
avid-venue-s6l-24d-digital-mixer-clubs-theaters-churches

Konsolety

Avid jest także producentem konsolet mikserskich do zastosowań live – w 2004 premierę miała cyfrowa konsoleta VENUE, której najnowsza wersja to Avid VENUE | S6L. Konsolety S6L są bardzo popularne, pracują na nich inżynierowie światowych firm rentalowych, realizatorzy dźwięku mniejszych lub większych muzycznych gwiazd (S6L znajduje się w raiderach m.in. Evanescence, Guns’n Roses, Pearl Jam, Shakiry, Chris Rea, Toto, U2, Joe Satriani’ego, Michaela Bubble, Rihanny), pracownicy instytucji kultury, realizatorzy wydarzeń sportowych takich jak Igrzyska Olimpijskie. Stadionowa trasa sanah “Uczta nad ucztami” była realizowana z wykorzystaniem tej konsolety.

Opisy produktów na stronie producenta

Zapraszamy na stronę internetową producenta, gdzie znajdą Państwo opisy produktów

Showroom w Warszawie

W Nowej Iwicznej pod Warszawą powstał nasz showroom Genelec. To unikatowe miejsce, zbudowane według profesjonalnych założeń, gdzie prezentujemy szeroki wachlarz rozwiązań Genelec. Showroom został wyposażony w bogaty zestaw monitorów, których można słuchać w różnych konfiguracjach: od formatu stereo, konfiguracji 2.1, Surround 5.1, aż do Dolby Atmos 5.1.4. – w standardzie, który jest przyszłością produkcji i słuchania muzyki. Jako źródło dźwięku wykorzystujemy stację roboczą Avid Pro Tools HD z przetwornikiem MTRX Studio wraz z Dolby Atmos Renderer’em lub serwis streamingowy Apple Music.

Realizacje

Nowa Miodowa

Neogotycki gmach dawnego Domu Sierot Dziewcząt z 1901 roku przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie został odnowiony i dostosowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1.