Allen & Heath

Allen&Heath Polska

O marce Allen & Heath

Allen & Heath to jeden z czołowych producentów profesjonalnych konsolet cyfrowych, analogowych, powermikserów, sprzętu DJ-skiego, mikserów personalnych dla muzyków i procesorów matrycowych do zastosowań instalacyjnych.

Firma została założona w 1969 roku w sercu londyńskiej swingującej sceny. Twórcy marki – Andy Bereza, Ivor Taylor oraz Andrew Starling  – rozpoczęli działalność od budowy mikserów dla najlepszych zespołów tamtych czasów m.in. Genesis, Pink Floyd i The Who. Na początku lat 70-tych Allen & Heath zbudował niestandardową kwadrofoniczną konsolę miksującą dla zespołu Pink Floyd, zwaną MOD1, którą można zobaczyć w filmie „Live at Pompeii”.

ALLEN HEATH DESIGN FOR LIFE
ALLEN HEATH MIKSERY

Standard w branży audio

Obecnie Allen & Heath jest liderem w branży. Urządzenia tego producenta można znaleźć na wszystkich scenach świata, w firmach rentalowych, instytucjach kultury, u muzyków, instalatorów, DJ-ów, w klubach, w studiach nagraniowych, produkcyjnych i transmisyjnych na całym świecie.

Od maleńkiego ZEDi-8 po największy profesjonalny system touringowy dLive – wszystkie miksery Allen & Heath zostały zaprojektowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami audio. Mając za sobą silny zespół i najlepszą w historii gamę produktów, Allen & Heath odgrywa wiodącą rolę w światowej technologii miksowania.

Miksery cyfrowe

Oferta konsolet cyfrowych obejmuje pięć kultowych serii, z których każda jest liderem w swojej klasie.

Będąca standardem w branży audio seria 96kHz dLive – pro touring and installation – opiera się na wyjątkowo elastycznej architekturze, której podstawą jest potężny rdzeń XCVI FPGA, jest generacją cyfrowych mikserów dostosowanych do rygorystycznych wymogów koncertowych oraz instalacji. Avantis – cyfrowy mikser o kompaktowych gabarytach, który z częstotliwością próbkowania 96 kHz, ekranami dotykowymi HD i wyjątkowym interfejsem Continuity UI oferujey możliwości dużych konsolet. Od momentu premiery, która miała miejsce w 2019 roku, Avantis zdobył wiele nagród, m.in. prestiżową TEC Award w kategorii technologii konsolet małoformatowych i tytuł MMR Dealers Choice Product of the Year. Najnowsza seria CQ stawia na bezkompromisową jakość przetwarzania 96 kHz, prostotę obsługi i szybkość konfiguracji, jest tak skonstruowana, by przyspieszyć i ułatwić miksowanie. To urządzenia idealne dla muzyków, realizatorów dźwięku, zespołów, firm rentalowych obsługujących niewielkie eventy i koncerty, wreszcie dla producentów domowych i instalatorów AV. Miksery cyfrowe SQ zdobyły uznanie w branży, oferując pełnoformatowe funkcje i wyjątkową wydajność audio w kompaktowym formacie. Seria Qu stała się lubianym standardem branżowym dzięki niezrównanej łatwości w obsłudze.

Mikser analogowy ZED

Miksery analogowe

W domenie analogowej Allen & Heath wypracował reputację dzięki połączeniu najwyższej jakości wykonania, niezawodności i doskonałej jakości dźwięku, którymi charakteryzowały się znane i sprawdzone konsolety GL i MixWizard.

Dzisiejsze mini miksery ZEDi są bezpośrednimi spadkobiercami tej tradycji, oferują najwyższej jakości alternatywę na rynku analogowym zalanym budżetowymi mikserami i interfejsami.

Produkty instalacyjne

Seria procesorów matrycowych AHM jest bardzo uniwersalna w zastosowaniach i z powodzeniem nadaje się do użycia we wszelkich instalacjach rozgłoszeniowych – w hotelach, restauracjach, sklepach, obiektach użyteczności publicznej, a także w salach konferencyjnych i telekonferencyjnych. Obecnie ciężko znaleźć urządzenie o porównywalnej funkcjonalności co AHM. Do tej pory na rynku brakowało nowoczesnego spojrzenia na kompleksowe zarządzanie systemem audio, które z jednej strony zapewniałoby odpowiednie narzędzia do obróbki sygnału, a z drugiej dawało możliwość wygodnego sterowania z poziomu użytkownika. System AHM, oferując 3 modele procesorów, pozwala na optymalne dopasowanie możliwości do budżetu instalacji.

Procesory matrycowe AHM Allen & Heath

Personalne miksery odsłuchowe

Osobisty system miksowania ME daje muzykom kontrolę nad ich miksem monitorowym. Dzięki ME wszyscy zyskują na szybszej konfiguracji, sprawniejszych próbach i niższych poziomach dźwięku na scenie, podczas gdy realizator może skupić się na swojej pracy nagłośnieniowej na froncie. W skład serii wchodzą miksery osobiste ME-500 i ME-1.

Xone DJ

Przez ponad 20 lat Xone zdominował brzmienie klubów, festiwali, imprez klubowych, sunset barów i undergroundowych miejsc na całym świecie, od Berlina po Miami, od Londynu po Ibizę. Xone jest już legendarny, stanowi czyste analogowe ciepło i mocny bas w połączeniu z najlepszymi EQ i filtrami. Nic dziwnego, że miksery Xone DJ są wybierane przez najważniejszych DJ w branży, wschodzących artystów i gwiazdy jutra.

Xone92A-Shoot-5

Opisy produktów na stronie producenta

Zapraszamy na stronę internetową producenta, gdzie znajdą Państwo opisy produktów

Realizacje

Opera Lubelska

Opera Lubelska to renomowana instytucja kultury łącząca ponad 75-letnią tradycję z nowoczesnością.