List od Konsbud Audio

List od Konsbud Audio

Początek tego roku był chyba dla nas wszystkich ogromnym zaskoczeniem, a w marcu obostrzenia wprowadzone przez kraje na całym świecie spowodowały, że niejako przymusowo się zatrzymaliśmy, zostaliśmy w domu i część z nas zaczęła pracę zdalną…ale niestety niektóre branże w wyniku zaistniałej sytuacji dostały rykoszetem. Do takich sektorów należy z pewnością branża koncertowa i kulturalna.

Nasza firma od 31 lat zajmuje się dystrybucją, instalacją i integracją systemów pro audio. W pierwszej chwili także i nas dosięgła wizja klęski i katastrofy. Brak koncertów, przedstawień, festiwali? Dla naszej branży to ścięcie głowy… ale…moment…

Przecież pierwsza zasada biznesu, tak samo, jak i zresztą podstawowa definicja życia jest taka, że jedynym pewnikiem jest zmiana. To, że traktowaliśmy nasze środowisko życia i pewien system jako oczywiste – okazało się być błędem. I mimo, że jest to czas, kiedy zamykamy się w domu, nasze umysły powinny właśnie teraz pracować na pełnych obrotach, szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami biznesu.

W gronie pracowników Konsbud Audio przeprowadziliśmy szereg rozmów i tzw. „burzy mózgów”, starając się zastanowić co możemy zrobić w tej sytuacji dla naszych Klientów i dla nas, pracowników, żeby spróbować potraktować tę sytuację jako szansę. Po wielu rozmowach dotyczących aspektów naszej działalności, już po dwóch tygodniach od początku lockdown’u zorganizowaliśmy dla branży rentalowej pierwsze szkolenie on-line. Uważamy że ten czas, mimo, że jest bardzo trudny i stawia przed nami mnóstwo wyzwań, jest czasem idealnym na edukowanie siebie i swoich pracowników – czyli innymi słowy na gromadzenie wiedzy na przyszłość.

Zaangażowaliśmy nasz Dział Wsparcia Technicznego (który do tej pory zajmował się szkoleniami, prezentacjami i wdrożeniami w Waszych magazynach lub w Waszych instytucjach) w przygotowanie serii webinariów edukacyjnych. Pierwsze próby były sprawdzeniem gruntu, ale szybko okazało się, że zainteresowanie przerasta nasze wszelkie oczekiwania!

W ciągu 2 miesięcy przeprowadziliśmy 29 darmowych webinariów, w których uczestniczyło 1450 osób. Staraliśmy się poruszyć wszystkie tematy, na których się znamy i które Was interesują, a znalazły się wśród nich m.in. szkolenia dotyczące systemów liniowych, mikserów cyfrowych, spotkania omawiające kalibrację monitorów odsłuchowych czy rodzaje licencji Pro Toolsa. Przedstawiliśmy Wam też tematykę pomiarów akustycznych i ofertę produktową NTi Audio oraz przeprowadziliśmy Was krok po kroku przez niełatwy temat systemów sieciowych procesorów AV.

Nasi prowadzący spędzili z Wami 43 godziny on-line i przygotowali dla Was 20 różnych tematów. Wiemy, że zapotrzebowanie na wiedzę jest duże, dlatego cały czas planujemy nowe działania.

Mamy nadzieję, że taka forma wsparcia jest dla Was cenna. Jesteśmy przekonani, że już niebawem przyjdzie czas, kiedy będziemy z tej teoretycznej wiedzy korzystać w praktyce i wtedy ciężko będzie znaleźć wolną chwilę na rozważania filozoficzne, do jakich również zdarza nam się posunąć podczas naszych webinariów („co jest lepsze – point source czy liniówka?”).

Tymczasem, życzymy Wam zdrowia i zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’u, gdzie informujemy o kolejnych spotkaniach i innych inicjatywach.

Zespół Konsbud Audio

Podziel się!