Kuba Badach słucha na monitorach Genelec

Kuba Badach słucha na monitorach Genelec

Kuba Badach jest znany polskiej publiczności przede wszystkim jako wokalista, ale artysta zajmuje się również m.in. kompozycją i produkcją muzyczną. Od kilkunastu lat, Badach jest wokalistą i kompozytorem w pozytywnym, pop-funkowym zespole Poluzjanci, który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. W wyniku udanej współpracy Kuby z Jackiem Piskorzem powstała też świetna płyta z rearanżacjami piosenek Andrzeja Zauchy.

Na przestrzeni ostatnich lat artysta współpracował z najznakomitszymi muzykami, m.in. Kayah, Adamem Sztabą, TGD. Współtworzył płytę „Mówie tak, myślę nie” Ewy Bem, która otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka. Oprócz tego, Badach udziela się w innych projektach muzycznych, głównie popowych i jazzowych. Przez lata regularnie występował z zespołem The Globetrotters, prowadzonym przez polskiego mistrza wibrafonu jazzowego – Bernarda Maselego. Wspólnie zagrali ponad 600 koncertów.

Ostatnio muzyk szukał dla siebie mobilnych, dobrej jakości odsłuchów. Po rozważeniu kilku opcji, Kuba wybrał model 8320 marki Genelec. “Od jakiegoś czasu rozglądałem się za monitorami aktywnymi, które mógłbym zabrać ze sobą w podróż i stanowiłyby alternatywę dla pracy w słuchawkach. Kiedy usłyszałem 8320 i poznałem ich możliwości adaptacji do środowiska nieprzystosowanego akustycznie, nie miałem wątpliwości. Te małe monitorki, które nazwałem “Minionkami”, potrafią bardzo mocno “warknąć”, a do tego dużym stopniu niwelują niedoskonałości akustyczne prawie każdego pokoju hotelowego. Do tego wydają się mieć pancerną konstrukcję. Nie spodziewałem się, że coś tak kompaktowego potrafi grać tak zawodowo i być źródłem inspiracji. Rewelacja.”, podsumował Kuba Badach.

,
Podziel się!