Konsbud Audio zaprasza na Prolight + Sound 2018

Konsbud Audio zaprasza na Prolight + Sound 2018

W dniach 10-13 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Prolight + Sound skierowane do branży eventowej, medialnej i instalacyjnej. Wśród wystawców znajduje się wiele znakomitych firm, które przygotowują z okazji targów pokazy nowych produktów, prezentacje i spotkania. Zapraszamy na wybrane stoiska i spotkania.

PREMIERA SYSTEMU GSL d&b

Jednym z najważniejszych wydarzeń, wyczekiwanym od wielu miesięcy przez osoby działające w branży nagłośnienia, jest premiera nowego systemu GSL d&b audiotechnik. Na stoisku C41 w hali 3.1 będzie można po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć najnowszy, wielkoformatowy system liniowy od d&b stworzony z myślą o festiwalach, stadionach i innych dużych wydarzeniach. Równolegle, w pokoju A01 w hali Panorama Forum.1 będą się odbywać prezentacje systemu dźwięku przestrzennego d&b Soundscape.

NOWA MARKA W DYSTRYBUCJI – KLANG

Wiosna przyniosła trochę ciekawych nowości  – Konsbud Audio podpisała umowę o wyłącznej dystrybucji na rynku polskim produktów nowej marki KLANG. Ta niemiecka firma produkuje zaawansowane matryce audio do odsłuchu personalnego 3D, które umożliwiają rozłożenie źródeł dźwięku nie tylko w płaszczyźnie horyzontalnej, ale też wertykalnej. Dzięki takiemu podejściu muzycy na scenie doświadczają pełnego odsłuchu, który do tej pory nie był dla nich dostępny podczas codziennej pracy. Dodatkowo firma dostarcza oprogramowanie służące do kreowania indywidualnych miksów personalnych dla muzyków z wykorzystaniem platform Android oraz iOS. Produkty KLANG mogą mieć jednak wiele innych zastosowań – chociażby podczas tzw. silent party i wszędzie tam, gdzie ważna jest przestrzenność dźwięku. Koniecznie wybierzcie się na stoisko A88 w hali 3.1, gdzie będzie można „na własne uszy” przetestować systemy KLANG.

ZNAKOMICI GOŚCIE NA STOISKU AVID

Na stoisku Avid (G91 w hali 3.1) będzie można porozmawiać z realizatorami dźwięku, którzy współpracują z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej: Stefanem Holtz, Maxem Bisgrove i Udo Böckmann. Trójka realizatorów będzie Wam pomagała poznać system miksujący Avid S6L wraz z najnowszymi funkcjonalnościami.

NOWOŚCI OD STAGE TEC

Stage Tec zaprezentuje produkty skierowane do klientów z obszaru techniki teatralnej  oraz radiowo-telewizyjnej. We Frankfurcie firma pokaże po raz pierwszy kompaktową konsoletę CRESCENDO-T, stworzoną z myślą o zastosowaniach teatralnych. Oprócz tego, na stoisku Stage Tec będzie można zobaczyć interfejsy NEXUS AES67 i XFIP, najnowszą konsoletę Avatus  działającą w oparciu o technologię Audio over IP a także i oprogramowanie do systemów miksujących w wersji 4.5.

COŚ DLA KAŻDEGO REALIZATORA: MIKROFONY, MIKSERY I SŁUCHAWKI

Wszyscy, którzy działają w branży audio znają marki Allen & Heath i Audio-Technica. Tych producentów nie mogłoby zabraknąć na targach Prolight + Sound. Allen & Heath na stoisku F40 w hali 3.1 zaprezentuje kilka serii mikserów, w tym oczywiście serię dLive, do której przygotował nowość, jednak jaką – dowiemy się na miejscu. Audio-Technica na stoisku E51 w hali 3.1 pokaże mikrofony studyjne, nowe słuchawki dla DJ i wkładki gramofonowe, system konferencyjny ATUC-50 i serie mikrofonów bezprzewodowych. Japoński producent również zapowiedział nowości-niespodzianki.

APART AUDIO Z SERIĄ KUBO

Belgijska firma Apart Audio we Frankfurcie pokaże zestaw produktów, który zaprezentowała w tym roku na targach ISE. Apart wyszedł naprzeciw firmom, które potrzebują estetycznej instalacji audio wprowadzając serię małych sześciennych zestawów KUBO. Poza tym, seria CM została powiększona o nowe zestawy z puszką i przednim portem bass reflex, które umożliwiają efektywną pracę i instalację niezależnie od struktury sufitu.

20 LAT ELC LIGHTING

Marka Green-GO – producent systemów interkomowych – jest częścią firmy ELC Lighting, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji producent zaprasza na swoje stoisko (E20, hala 3.0) na imprezę urodzinową 11 kwietnia o 17:30 (kupony na bar będą dostępne od wtorku rano).

KABLE I ZŁĄCZA AUDIO               

Wśród najbardziej cenionych na świecie producentów kabli do zastosowań pro audio znajduje się firma Cordial, która w tym roku będzie prezentować m.in. kable przystosowane do złączy Ethernet, kable mikrofonowe oraz nowe kable w serii Silent. Cordial będzie mieć swoje stoisko na Musikmesse (E20, hala 4.1) w dniach 11-14 kwietnia. Firma Neutrik, która jest liderem w branży audio w zakresie produkcji złączy, zaprezentuje na Prolight + Sound m.in. nowy adapter Dante. Produkty Neutrik będzie można obejrzeć na stoisku G19 w hali 3.1

NTI AUDIO – SYSTEMY POMIARÓW DŹWIĘKU

Szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji urządzeń pomiarowych zaprezentuje nowe opcje dla flagowego miernika XL2 oraz przedstawi aktualizacje swoich innych produktów.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

Pokazy d&b Soundscape
10-12 kwietnia w godzinach 11:00 – 12:00 oraz 14:30 – 15:30 (Messe Frankfurt, Forum, poziom 1, hala Panorama)

Sesja miksowania d&b Soundscape
10-12 kwietnia w godzinach 12:30 – 13:30 oraz 16:00 – 17:00 (Messe Frankfurt, Forum, poziom 1, hala Panorama)

ELC Lighting – impreza z okazji 20-lecia

11 kwietnia o godz. 17:30 (hala 3.0, stoisko E20)

Podziel się!