Konsbud Audio wybrany polskim partnerem firmy BIAMP

Konsbud Audio wybrany polskim partnerem firmy BIAMP

W lipcu 2019 firma BIAMP – światowy lider w dziedzinie dystrybucji i przetwarzania dźwięku oraz obrazu na potrzeby instalacji audiowizualnych ogłosiła przejęcie firmy Audioprof Group International, będącej właścicielem takich marek jak Community Loudspeakers oraz Apart Audio. Zakończenie procesu akwizycji grupy a wraz z nią marek Apart Audio i Community, zostało publicznie zakomunikowane zaledwie siedem miesięcy po przejęciu przez firmę BIAMP innego producenta systemów audio – firmy Cambridge Sound Management – będącej światowym liderem w dziedzinie systemów maskowania dźwięku. Dzięki tym śmiałym posunięciom rynkowym BIAMP zyskał pozycję absolutnego lidera w zakresie rynku pro AV i obecnie jest w stanie zapewnić kompleksowe i skalowalne rozwiązania dla instalacji AV każdego typu: od sal konferencyjnych i wykładowych, hoteli, branży gastronomicznej, przez centra handlowe, obiekty rządowe i budynki użyteczności publicznej, po stadiony i hale sportowe.

Kontynuując ekspansję na rynku europejskim BIAMP ogłosił otwarcie swojej nowej europejskiej siedziby w Antwerpii w Belgii. Główna siedziba znajduje się w obiektach należących wcześniej do Apart Audio. Jednocześnie Kris Vermuyten, dyrektor generalny Apart Audio, objął stanowisko dyrektora generalnego BIAMP Europe i będzie odpowiedzialny za nadzór i koordynację europejskiej części firmy BIAMP, w tym sprzedaż, dystrybucję, wsparcie techniczne oraz logistykę.

W skład firmy BIAMP weszły następujące marki:

BIAMP – lider rynku inteligentnych rozwiązań sterowania i obróbki dźwięku i video korzystający z platformy AVB (audio video bridging)

Apart Audio – dostawca rozwiązań, które pozwalają na realizację instalacji nagłośnieniowych w małych i średnich obiektach: restauracjach, sklepach, hotelach, salach konferencyjnych, klubach fitness. Oferuje szeroką gamę głośników, a także wzmacniaczy, mikserów, kontrolerów i stacji przywoławczych.

Community Loudspeakers – uznany i ceniony producent szerokiej gamy głośników premium przeznaczonych do wymagających zastosowań instalacyjnych wewnątrz i na zewnątrz, w tym do zastosowań komercyjnych, rekreacyjnych, instalacji stadionowych  i innych dużych obiektów.

Cambridge Sound Management – producent oferujący systemy maskowania dźwięku w obiektach biurowych i przestrzeni publicznej – (aktywne wyciszenie pomieszczeń i zwiększenie poziomu intymności dźwiękowej).

Miło nam poinformować, iż Konsbud Audio jako wieloletni partner firmy Apart Audio, nie tylko kontynuuje dystrybucję produktów marki Apart Audio, ale również, od 1 stycznia 2020 będzie oficjalnym dystrybutorem pozostałych marek wchodzących w skład BIAMP.

„Już dziś jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwościami, jakie daje scalenie najlepszych producentów pod jednym dachem. Analizując rynek audio video w zakresie instalacji w przestrzeniach publicznych, trudno w chwili obecnej znaleźć inny podmiot o tak szerokim portfolio, dysponujący ponadto tak znakomitymi i renomowanymi  markami. Cieszymy się bardzo, dziękujemy naszym partnerom za zaufanie i jesteśmy pewni, że wszystko to, co będziemy mogli zaoferować naszym klientom od Nowego Roku, pozwoli również na wzrost i osiąganie przez nich wymiernych korzyści w ich obszarach biznesowych” – mówi Jarek Kierkowski, Dyrektor Handlowy Konsbud Audio Group.

,
Podziel się!