Konsbud Audio jedynym dystrybutorem Avid Pro Audio

Konsbud Audio jedynym dystrybutorem Avid Pro Audio

Avid jest światowym liderem wśród producentów systemów do nieliniowego montażu dźwięku i obrazu. Pro Tools – jeden z flagowych produktów firmy od ponad 20 lat wyznacza standardy pracy z dźwiękiem w studiach nagraniowych i postprodukcyjnych na całym świecie.

Pro Tools|HDX to rodzina systemów składających się z rozbudowanego oprogramowania typu Digital Audio Workstation oraz specjalistycznego sprzętu – kart DSP i interfejsów I/O z wbudowanymi przetwornikami AD/DA. 64-bitowy silnik DSP, zapis 192 kHz / 32-bity, do 768 śladów audio, do 192 wejść i wyjść, 128 instrumentów wirtualnych – to tylko niektóre imponujące parametry Pro Tools|HDX.

Systemy Pro Tools|HDX doskonale sprawdzają się we wszystkich dziedzinach obejmujących zaawansowaną pracę z dźwiękiem: w nagraniach studyjnych i koncertowych, kompozycji, montażu, miksowaniu, masteringu, i wreszcie w postprodukcji filmowej. Mają otwartą architekturę sprzętowo-programową. Planując konfigurację można zdecydować o liczbie i rodzaju wejść analogowych i cyfrowych w różnych standardach, ilości mocy obliczeniowej DSP oraz dobrać specjalistyczne wtyczki programowe kilkudziesięciu producentów. Dla zwiększenia komfortu i wydajności pracy AVID Technology oferuje wybór konsoli sterujących dedykowanych systemom Pro Tools oraz inne urządzenia peryferyjne umożliwiające integrację z zewnętrzną infrastrukturą audio/video. Dzięki tym i wielu innym rozwiązaniom każde studio może dysponować unikalną konfiguracją, najbardziej dopasowaną do swojego charakteru pracy. Do pracy z dźwiękiem niewymagającej tak dużych mocy obliczeniowych jak systemy ProTools|HDX można korzystać z oprogramowania Pro Tools w wersji natywnej, korzystającej wyłącznie z mocy obliczeniowej komputera i dowolnego przetwornika audio.

Dzięki znakomitemu oprogramowaniu, wszechstronności zastosowań, możliwościom elastycznej konfiguracji i rozbudowy systemy Pro Tools stały się najchętniej wybieranym przez realizatorów dźwięku środowiskiem pracy i były wielokrotnie honorowane prestiżowymi nagrodami (Oscar, Grammy, Emmy i inne).

Konsbud Audio dysponuje profesjonalną wiedzą dotyczącą systemów Pro Tools – od optymalnej konfiguracji sprzętu i oprogramowania, integrację z infrastrukturą studia, po szkolenie i wsparcie techniczne, gwarantując użytkownikom bezpieczeństwo i pewność działania tego wyjątkowego produktu.

Podziel się!