Kompaktowy mikser cyfrowy Qu Chrome od Allen & Heath

Kompaktowy mikser cyfrowy Qu Chrome od Allen & Heath

Allen & Heath udostępnił zaktualizowany kompaktowy mikser cyfrowy Qu Chrome. W nowej wersji zostało dodanych kilka opcji, takich jak Automatyczny Mikser Mikrofonów (AMM), spektrogram, dodatkowe szyny monitorowe i nową funkcjonalność w aplikacji Qu-Pad.

Automatyczny Mikser Mikrofonów  (AMM) pomaga realizatorowi zarządzać poziomami wielu wejść mikrofonowych, tak żeby każdy konferansjer był dobrze słyszany, z zachowaniem zasady kolejności lub pierwszeństwa. AMM sprawdza się doskonale na konferencjach, spotkaniach, dyskusjach panelowych – czyli w sytuacjach gdy wiele mikrofonów jest otwartych jednocześnie. Dzięki AMM redukowany jest szum tła oraz minimalizuje się ryzyko sprzężeń.

Nowy spektrogram pomaga radzić sobie szybko z niechcianymi częstotliwościami przy pomocy wykresów. Dzięki temu narzędziu łatwo jest wyeliminować sprzężenia i zrównoważyć trudną akustykę pomieszczenia.

Firmware Qu v1.8 Chrome umożliwia także uzyskanie większej ilości szyn monitorowych dzięki opcji przełączenia grupy Stereo na tryb Mix. Dzięki tej opcji maksymalna liczba torów wysyłkowych monitorowych zwiększa się do 9 w przypadku Qu-24 (4 mono, 5 stereo) i 11 w przypadku Qu-32 i Qu-Paca (4 mono, 7 stereo). Z większą ilością szyn monitorowych nowa wersja konsolet Qu nadaje się na małe trasy koncertowe jako konsoleta monitorowa.

Wszystkie nowe miksery Qu Chrome mają też bardzo kontrastowe, wykończone metalicznie pokrętła i tłumiki (takie same jak w serii GLD Chrome). Dzięki zwiększonej widoczności pokręteł i tłumików możliwa jest długa praca w przypadku słabszego oświetlenia.

Rozwinięta została również aplkacja Qu-Pad. Wprowadzono nowe funkcje i widoki, np. sterowanie ustawieniami AMM. Qu-Pad zawiera w sobie aplikację Qu-You, która pozwala na ustawianie odsłuchów personalnych.

“Qu jest liderem na rynku kompaktowych mikserów cyfrowych dzięki funkcjom takim jak ekran dotykowy, zmotoryzowane tłumiki, opcja nagrywania wielośladowego przez USB czy możiwość wyboru softwaru i hardwaru do odsłuchów personalnych. Najnowsze aktualizacje czynią Qu Chrome bezkonkurencyjnym rozwiązaniem do zastosowań na konferencjach i jako system monitorowy”, mówi Nicola Beretta, manager produktowy Allen&Heath. “A to tylko funkcje, które dodają się do szerokich, już istniejących zastosowań Qu w nagłośnieniu i rejestracji. Oczywiście, dotychczasowi użytkownicy Qu mogą zaktualizować swój firmware do v1.8 Chrome, aby uzyskać jeszcze więcej elastyczności w zastosowaniach swoich mikserów”.

Podziel się!