Kolejna nowość AVID – Pro Tools Intro

Kolejna nowość AVID – Pro Tools Intro

Nowość od Avid – Pro Tools Intro.

Pro Tools Intro to darmowy DAW, który oferuje podstawowe narzędzia audio i MIDI potrzebne do produkcji muzyki, w tym 34 efekty i wtyczki instrumentalne.

Program został oparty na tym samym kodzie, co najnowszy pełnowymiarowy Pro Tools 2022.10 i jest z nim w pełni kompatybilny. Sesję można rozpocząć w Pro Tools Intro, a potem kontynuować w bardziej zaawansowanych wersjach Pro Tools Studio lub Pro Tools|Ultimate. Pro Tools Infro współpracuje z Avid Cloud Collaboration, to znaczy że nad jedną sesją można zdalnie pracować w czasie rzeczywistym równocześnie kilku użytkowników.

Oprogramowanie oferuje 8 ścieżek audio, 8 ścieżek instrumentów i 8 ścieżek MIDI, 34 wtyczek Avid w tym rozbudowany multiinstrumentalny Xpand!2. Sample Player Xpand!2 oferuje ponad 1200 presetów brzmień przeróżnych instrumentów – perkusji, syntezatorów, basów, gitar, pianin, smyczków, rogów, instrumentów dętych drewnianych, padów, perkusji, wokali, instrumentów etnicznych i innych.

Pro Tools Intro zawiera setki wysokiej jakości pętli od Loopmasters oraz 34 niezbędne w studio wtyczki, m.in. EQ, kompresory, reverb, echo czy emulatory wzmacniaczy gitarowych.

Pro Tools Intro w pełni obsługuje format AAX, a więc może korzystać również z wtyczek od innych producentów niż Avid.

Pełna lista oprogramowania, wtyczek, instrumentów wirtualnych i sampli w Pro Tools Intro:

https://www.avid.com/pro-tools/whats-included-with-pro-tools-intro

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą:
Jacek Majewski
j.majewski@konsbud-audio.com.pl
tel. 785 50 40 90

, , ,
Podziel się!