Kable krosowe Cordial CFIP RR – idealne do pedalboardów

Kable krosowe Cordial CFIP RR – idealne do pedalboardów

Każdy, kto używa dużej liczby efektów podłogowych – zwłaszcza gitarzyści elektryczni lub basowi – stanie wcześniej czy później przed wyzwaniem osiągnięcia granic przestrzennych w swoich pedalboardach. Często między poszczególnymi efektami podłogowymi prawie nie ma miejsca. Dodatkowo, jeśli musimy pracować w dość ograniczonej przestrzeni, małe szczeliny między modułami nie powinny być dalej zapychane nieporęcznymi wtykami kabli krosowych.

Firma CORDIAL wzięła to to pod uwagę i oferuje kable krosowe CFIP RR wyposażone w prostopadłe wtyki typu pancake jack 1/4″. Te kątowe wtyki są tak płaskie, że wystają na mniej niż 1 cm z gniazda urządzenia 6,3 mm. Same kable – o średnicy zaledwie 6 mm – zostały również zaprojektowane pod kątem oszczędności miejsca, a jednocześnie są wystarczająco elastyczne, aby ściśle przylegać do rozmieszczonych blisko siebie efektów podłogowych.

Powierzchnia przewodnika 0,22 mm² (AWG 24) i ekranowanie skręconych przewodów miedzianych (ekran spiralny) w znacznym stopniu przyczyniają się do czystej i niezakłóconej transmisji sygnału między modułami efektów. Wszak w przypadku skomplikowanych łańcuchów sygnałowych kluczowa jest pewność, że poszczególne przewody można praktycznie wykluczyć jako źródła błędów lub źródła zakłóceń. W każdym razie, sygnał z instrumentu powinien być ,,przekształcony’’ wyłącznie przez nasze sprytne i wyrafinowane efekty, a nie dodatkowo ‘’zaszumiony’’ przez kable połączeniowe.

Kolejnym wyznacznikiem i nieodzowną cechą, jaką musi posiadać kabel krosowy jest stabilność. Wtyki kątowe (REAN Neutrik ®) CFIP RR są ręcznie lutowane, odciążenie nie zawodzi nawet przy częstym podłączaniu i odłączaniu, a same kable są skutecznie chronione przed niekorzystnymi wpływami zewnętrznymi za pomocą solidnych osłon z PVC. W końcu pedalboardy są często niezbędnymi elementami konfiguracji koncertów na żywo, a zatem materiał musi niezawodnie wytrzymać niezwykłe obciążenia związane z pracą na żywo.

I ostatnia rzecz, choć nie mniej ważna, nie tylko dany kabel powinien mieć możliwie największą elastyczność, także sam muzyk powinien być w stanie w dowolnym momencie elastycznie ułożyć poszczególne moduły, aby artysta mógł się zdecydować na najbardziej funkcjonalny i rozsądny projekt i obsługę dźwięku.  Kabel CFIP RR firmy Cordial jest dostępny w długościach 15 cm, 30 cm i 60 cm, umożliwiając w ten sposób niezbędną indywidualną swobodę pomiędzy różnymi jednostkami.

Możliwie najwięcej efektów podłogowych, na możliwie najmniejszej powierzchni, bez znaczącej utraty dźwięku podczas transportu sygnału – i tak “niezniszczalne” jak tylko pozwala technika: jest to możliwe dzięki kablom CFIP RR firmy Cordial.

, , , , , , ,
Podziel się!