Juwenalia UW na d&b audiotechnik

Juwenalia UW na d&b audiotechnik

Na tegoroczne JUWenalia składają się trzy dni koncertów. Dwa dni (6-7 maja) już za nami, a ostatni dzień wydarzenia jest zaplanowany na 21 maja w Agrykoli. JUWenalia to impreza organizowana dla studentów, ale jej jakości nie powstydziłby się organizator niejednego festiwalu. Już sama lista występujących artystów robi ogromne wrażenie. Każdy kto był na koncertach, mógł znaleźć tu coś dla siebie. Pierwszego dnia na scenie gościły zespoły plasujące się w gatunkach muzyki elektronicznej i rapu, czyli Rebeka, Kamp!, Taco Hemingway oraz Fisz Emade Tworzywo. Drugiego dnia słuchacze mogli uczestniczyć w koncertach zespołów rockowych, bardziej kojarzonych z widownią studencką (Happysad, Kult, OCN, Hanza).

Muzycy tej rangi musieli zostać nagłośnieni na sprzęcie spełniającym najwyższe wymagania co do jakości dźwięku. Oprawą techniczną wydarzenia zajęła się warszawska firma Craftman. System nagłośnieniowy d&b audiotechnik składał się z sześciu zestawów V8 i dwóch V12 na stronę. Basy odtwarzane były na ośmiu V-SUBach, sześciu Y-SUBach i dwóch zestawach J-INFRA. Ze względu na processing opracowany przez firmę d&b, możliwe jest łączenie ze sobą różnych zestawów niskotonowych przy zachowaniu koherencji. Dodatkowym elementem systemu były frontille złożone z 4 sztuk Y8. Równomierne pokrycie widowni dźwiękiem uzyskano dzięki zastosowaniu technologii ArrayProcessing. Całe nagłośnienie FOH było zasilane z 32 kanałów wzmacniaczy D80. Wspomniany system pomimo niewielkich gabarytów może pokryć widownię naprawdę sporych rozmiarów (co widać po nazwach zespołów uczestniczących w JUWenaliach…). Warto też wspomnieć, że konsoletą frontową na wszystkich koncertach był AVID Venue D-Show Profile.

Z jednej strony świetny repertuar, z drugiej strony wysoka jakość dźwięku złożyły się na to, że warszawskie JUWenalia to impreza dla prawdziwych koneserów dobrej muzyki.

, , , , , , , , , , , , ,
Podziel się!