Jak stosować mikrofon na gęsiej szyi w ramach systemu bezprzewodowego?

Jak stosować mikrofon na gęsiej szyi w ramach systemu bezprzewodowego?

Mikrofony bezprzewodowe są bardzo popularne, stosowane wszędzie tam, gdzie mikrofon musi być mobilny, nie ma możliwości prowadzenia kabli lub konieczne połączenia nie są dostępne. Audio-Technica proponuje kilka różnych rozwiązań stosowania mikrofonu na gęsiej szyi w systemie bezprzewodowym.

Opcja 1: System 10 Pro z transmiterem ATW-T1007

Cyfrowy, bezprzewodowy System 10 Pro operuje w zakresie 2,4 GHz. System ten radzi sobie bezbłędnie w tłumie. Jednym z elementów Systemu 10 Pro jest transmiter ATW-T1007, który pozwala na podłączenie do systemu standardowego mikrofonu XLR na gęsiej szyi, np. modelu U857QL. Transmiter ATW-T1007 dostarcza 12V napięcia stałego phantom, co w zupełności wystarcza by zasilić większość mikrofonów na gęsiej szyi, w tym modele z serii UniPoint® i Engineered Sound. Transmiter, w zależności od potrzeb użytkownika, oferuje trzy tryby pracy przycisku mute. Stosowanie ATW-T1007 i mikrofonu na gęsiej szyi do bezprzewodowej transmisji audio do odbiornika Systemu 10 Pro to świetne rozwiązanie.

Opcja 2: U857ALcW

Używanie prostego adaptera do podpięcia mikrofonu na gęsiej szyi, jak PRO 48Q do transmitera UniPak nie zadziała, gdyż napięcie bias dostarczane przez transmiter nie jest wystarczające. Audio-Technica stworzyła więc mikrofon U857ALcW, w którym jest użyty ten sam element mikrofonowy co w U857, odpowiednio skonfigurowany do pracy z napięciem bias. 4-pinowy konektor Hirose, który znajduje się w transmiterze UniPak, zapewnia możliwość szybkiego i łatwego podpinania mikrofonu na gęsiej szyi do systemu bezprzewodowego.

Powyższe opcje są przez nas najbardziej rekomendowane, ale Audio-Technica ma w swojej ofercie więcej tego typu rozwiązań (np. do systemu ATCS-60 również można bezprzewodowo podłączać mikrofony na gęsiej szyi). Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tego typu podłączeniach, zapraszamy do kontaktu z firmą Konsbud Audio, dystrybutorem Audio-Techniki w Polsce.

, ,
Podziel się!