Instalacja systemu interkomowego w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu

Instalacja systemu interkomowego w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu

Byliśmy odpowiedzialni za dostawę i montaż systemu interkomowego Dużej i Małej Sceny. Zainstalowany przez nas system oparliśmy na rozwiązaniach uznanej firmy Green-Go Digital.

W magazynie Muzyka i Technologia ukazał się obszerny artykuł opisujący naszą realizację instalacji systemu interkomowego w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

“Chociaż teatralna tradycja w Toruniu jest bogata i sięga XVI wieku, to najstarszy zachowany budynek teatralny pochodzi dopiero z 1904 roku – jest nim siedziba obecnego Teatru im. Wilama Horzycy. Otwarcie Państwowego Teatru Narodowego w Toruniu nastąpiło 28 listopada 1920 roku. Nowy budynek został zaprojektowany przez znaną wówczas w całej Europie spółkę architektów wiedeńskich – Fellner & Helmer – twórców projektów budynków teatralnych m.in.: w Wiedniu, Odessie, czy Budapeszcie. Ambicją teatru stały się realizacje największej polskiej dramaturgii klasycznej. Najwybitniejszą osobowością twórczą okresu powojennego był Wilam Horzyca – jeden z największych polskich inscenizatorów i reformatorów teatralnych i to właśnie on został patronem toruńskiego teatru.  Teatr im. Wilama Horzycy jest czołową sceną dramatyczną w województwie kujawsko-pomorskim, od 1991 roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Kontakt” uznawany na jedną z najważniejszych imprez teatralnych w Europie Środkowej.

Decydenci z Teatru postanowili wymienić system interkomowy, który zapewnia szybką i sprawną komunikację na potrzeby prób i spektakli. Inspicjent musi mieć możliwość szybkiego skomunikowania się z kluczowym personelem biorącym udział w przedstawieniu takim jak reżyser, operator dźwięku, operator światła, aktorzy, czy technicy. Firma Konsbud Audio była odpowiedzialna za dostawę i montaż systemu interkomowego Dużej i Małej Sceny Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Zainstalowany przez Konsbud Audio system oparto na produktach uznanej firmy Green-GO. Okazało się, że dla pracujących w placówce ta propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Jakub Krikel z Pracowni Audiowizualnej Teatru im. Wilama Horzycy:  „System Green-Go uważam za świetne rozwiązanie do wszelakich instytucji kulturalnych, czy też firm eventowych, że względu na konfigurowalność, wytrzymałość, łatwość użytkowania i skuteczność podczas pracy. Współpraca z Konsbud Audio przebiegła bardzo sprawnie, szczególnie podczas tak trudnego okresu z brakiem dostępności komponentów. Firma Konsbud Audio dołożyła starań byśmy, mimo braku na rynku komponentów, otrzymali w pełni działający skuteczny i skalowalny system. Wszystkie nasze uwagi oraz sugestie zostawały skrupulatnie i jak najszybciej wprowadzane w życie.”(…)”

Zdjęcia: Łukasz Piecyk, PS Teatr (Piotr Piekut), Grzegorz Olkowski

Cały artykuł:

https://tiny.pl/w5bbh

system interkomowy, system interkomowy, system interkomowy, system interkomowy, system interkomowy, system interkomowy, system interkomowy
Podziel się!