Instalacja Genelec w warszawskich restauracjach

Instalacja Genelec w warszawskich restauracjach

Odwiedziliśmy niedawno trzy miejsca na gastronomicznej mapie Warszawy – Beirut Hummus & Music Bar, Kraken i Grizzly Gin Bar. Lokale te są położone obok siebie w samym centrum miasta przy ul. Poznańskiej i łączy je – oprócz wspólnych właścicieli – nagłośnienie oparte na monitorach Genelec.

Spotkaliśmy się z jednym z właścicieli – Krzysztofem Gałkowskim, który w świecie gastronomi jest aktywny od wielu lat. Oprócz kuchni, drugą pasją Krzysztofa jest muzyka. Współtworzył klub Jazzgot, niezwykłe miejsce na mapie Warszawy, które na stałe wpisało się w historię miejskich klubów. Później był związany z Hard Rock Cafe i prowadził agencję koncertową Bang Bang Production, gdzie organizował koncerty wspaniałych artystów. Obecnie zajmuje się rozwojem lokali przy Poznańskiej. „W Warszawie jest dużo restauracji, ale brakuje takich miejsc, których właściciele przykładaliby wagę jednocześnie do jakości jedzenia, wystroju wnętrza i muzyki”, mówi Gałkowski. Restauracje przy Poznańskiej wyróżniają się na tle innych właśnie tym, że łączą te trzy elementy. Dzięki temu są przyjazną przestrzenią dla osób ceniących nie tylko pyszne jedzenie, ale też estetyczne i atrakcyjne wnętrze oraz dobrą, wyselekcjonowaną muzykę tła.

Każdy lokal jest utrzymany w innym stylu. Beirut Hummus & Music Bar to miejsce, które jest zainspirowane kulturą Bliskiego Wschodu z rozbudowanym menu, w którym główną rolę pełnią różne rodzaje hummusu. Z zainstalowanych w Beirucie przez firmę Konsbud Audio 6 sztuk zestawów głośnikowych Genelec 8040 dochodzi muzyka alternatywna przeplatana starszymi przebojami, w tym utworami pochodzącymi z Libanu i krajów sąsiadujących. Obok Beirutu, w tym samym lokalu mieści się Kraken (tą nazwą określa się legendarnego potwora morskiego), restauracja serwująca przede wszystkim owoce morza i rum, typowo żeglarskie przysmaki. W Krakenie Konsbud Audio zainstalował kolejne 6 sztuk monitorów Genelec modele 8040 i 8030). Trzecim, najnowszym obiektem przy ul. Poznańskiej, jest Grizzly Gin Bar – lokal urządzony w amerykańskim stylu, w którym można napić się dobrego ginu i skosztować sandwichy. W barze zamontowano 4 sztuki 8050 i 4 zestawy 8040 Genelec. Systemy nagłośnienia w powyższych restauracjach są podzielone na 2 strefy, którymi zarządza mikser instalacyjny Allen & Heath IDR-4, co pozwala na dobranie odpowiednich playlist w zależności od charakteru miejsca (jedna strefa obejmuje Beirut i Kraken, druga strefa Grizzly Gin Bar).

Gałkowski mówi: „Wybraliśmy zestawy Genelec ze względu na ich jakość, estetyczny wygląd i przystępną cenę. Szukaliśmy kierunkowych monitorów bliskiego pola, które pozwalałyby na prowadzenie rozmów, a jednocześnie dostarczały odpowiedniej jakości sygnał dźwiękowy. Głośniki Genelec grają przejrzyście nawet przy odtwarzaniu niskiego poziomu głośności. Kolejnym, istotnym aspektem, który braliśmy pod uwagę była trwałość urządzeń i obudowy. W lecie otwieramy drzwi okienne, więc potrzebujemy sprzętu odpornego na różne warunki atmosferyczne”.

Niecodzienne podejście właścicieli między innymi do jakości nagłośnienia sprawiają, że miejsca te cieszą się wielką popularnością wśród warszawiaków. Niezależnie od pory dnia i roku, zawsze spotkamy tam klientów, którzy – jak twierdzi Gałkowski – zwracają uwagę na ładne wnętrza oraz na dobrą muzykę dochodzącą z zestawów Genelec. Gratulujemy właścicielom dbałości o szczegóły i pomysłu na biznes, który, jak widać, procentuje.

, , , , , , , , , , , , , , ,
Podziel się!