Genelec w Muzeum Spirytusów

Genelec w Muzeum Spirytusów

Spritmuseum – taką nazwę nosi miejsce dedykowane relacji Szwecji z alkoholem. Mieści się w dwóch osiemnastowiecznych budynkach i opowiada o historii, produkcji i konsumpcji wszystkich rodzajów napojów alkoholowych. W muzeum można się też dowiedzieć o tradycjach związanych z piciem alkoholu, pijackich piosenkach, jedzeniu, jakie konsumowało się wraz z piciem. Zwiedzający mogą zwiększyć autentyczność wrażeń próbując różnych likierów. Miejsce zostało ostatnio wyposażone w serię 4000 Genelec.

Muzeum Spirytusów mieści się na wyspie Djurgården w centralnej części Sztokholmu. Eksponaty skupiają się na słodko-gorzkiej relacji Szwedów z alkoholem. Wystawa, bazując na sztuce, scenerii, zapachach i smakach, zabiera zwiedzającego na niezapomnianą wyprawę od bólu do przyjemności, z ławki w parku na imprezę koktajlową.

Od 2008 roku w muzeum znajduje się kolekcja Absolut Art, składająca się z 850 prac stworzonych przez 550 artystów w latach 1986-2004. Ideą przyświecającą muzeum jest to, żeby zaabsorbować zwiedzającego, dlatego dźwięk musi być czysty i precyzyjny, zarówno dla wysokich, jak i niskich poziomów głośności. Transpond, szwedzka firma produkcyjna specjalizująca się w obsłudze muzeów, współpracowała ze Spritmuseum nad wprowadzeniem tej idei w życie. Klient szukał wszechstronnego systemu dźwiękowego, który można łatwo zintegrować z przestrzeniami wystawowymi. Kluczowym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania był budżet, dlatego stosunek jakości do ceny oraz koszty konserwacji sprzętu były bardzo istotne dla inwestora.

„Pod uwagę brane były różne rozwiązania, w tym system pasywny, ale Genelec został oceniony najwyżej, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Po obliczeniu wszystkich kosztów, okazał się tańszy niż alternatywne propozycje”, mówi Pontus Jönsson, integrator systemów z firmy Transpond. Seria 4000 to kompaktowe, ale bardzo skuteczne, dwudrożne aktywne zestawy głośnikowe, zaprojektowane do pracy w pomieszczeniach, zarówno komercyjnych, jak i profesjonalnych. Wszystkie modele zawierają zintegrowaną jednostkę z aktywną zwrotnicą, obwodem zabezpieczającym przed przeciążeniem i dwoma wzmacniaczami – po jednym dla każdego głośnika. To zaoszczędza miejsce w racku, co jest bardzo cenną funkcjonalnością w przypadku stałych instalacji audiowizualnych.

, , ,
Podziel się!