Genelec prezentuje nowości na IBC: GLM 3 i flagowy subwoofer 7380

Genelec prezentuje nowości na IBC: GLM 3 i flagowy subwoofer 7380

Podczas targów IBC w Amsterdamie firma Genelec pokazała nowe oprogramowanie GLM 3 do kalibracji monitorów z technologią SAM. Dodano obsługę Cloud Service, która umożliwia łatwy dostęp do aktualizacji, pozwala na wymianę danych między studiami i zapewnia kopię bezpieczeństwa. Serwis online to także możliwość szybkiej wymiany doświadczeń i dostęp do wsparcia technicznego. Nowa funkcja Reference Level to odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie stawia globalna wymiana mediów w zakresie norm i standardów. Teraz w GLM 3 można kalibrować poziom odniesienia w zgodnie z normami ATSC A/85 i EBU R128 bez konieczności używania dodatkowego sprzętu pomiarowego.

Nowy subwoofer 7380 z serii SAM zapewnia 123dB SPL i reprodukuje niskie częstotliwości od 16Hz z ekstremalnie niskimi zniekształceniami, przy wyjątkowo kompaktowym rozmiarze. 7380 można łatwo zintegrować z dowolnym systemem monitorowania – od stereofonicznego do wielokanałowego, również jako element konfiguracji przestrzennej 3D, zapewniając wysoką wydajność, zwykle uzyskiwaną przy większych obudowach.

7380 może pracować w trybie standalone, z tradycyjnymi monitorami głównymi lub może być ściśle zintegrowany z systemami Genelec SAM przy użyciu technologii GLM. Dzięki temu, przy pomocy 20 filtrów parametrycznych można korzystać z rozbudowanych funkcji kompensacji odpowiedzi impulsowej pomieszczenia, w tym regulowanej częstotliwości krosowania. W rezultacie subwoofer 7380 można zoptymalizować tak, by uzyskać jak najbardziej liniową charakterystykę przenoszenia, nawet w trudnych warunkach akustycznych pomieszczenia.

,
Podziel się!