Genelec pomaga w tworzeniu identyfikacji dźwiękowych w Sixième Son

Genelec pomaga w tworzeniu identyfikacji dźwiękowych w Sixième Son

Firma produkcyjna Sixième Son tworząca brandingi (identyfikacje) muzyczne, wyposażyła ostatnio swoje studio o zestaw 5.1 bazujący na monitorach Genelec SAM.

Aktualizacja systemu odsłuchowego była dla firmy niezbędnym ruchem biorąc pod uwagę standard i jakość prac, jakie dostarcza w różnych formatach. Firma Sixième Son wypracowała sobie pozycję lidera i eksperta na rynku. Założona w 1995 roku, od ponad 20 lat pomaga firmom w kreowaniu wizerunku, wpływając na pozytywne doświadczenia Klientów poprzez muzykę, dźwięk i głos. Wraz z utalentowanym zespołem kompozytorów i sound designerów, firma przygotowała identyfikacje dźwiękowe dla ponad 400 klientów, w tym dla światowych marek jak Krug, Samsung, Renault i Coca Cola.

Sixième Son i Genelec są ze sobą związane, nie tylko dlatego, że Sixième Son jest wieloletnim użytkownikiem produktów Genelec – firma odpowiada również za identyfikację dźwiękową Genelec. Dlatego, kiedy Sixième Son zdecydowała się na zakup nowych monitorów studyjnych, wybór był tylko jeden. „Nasz dotychczasowy sprzęt był wysokiej jakości, ale zaczęliśmy otrzymywać zlecenia, który wymagały najnowocześniejszych monitorów na rynku”, mówi Ella Duda, International Strategy Director w Sixième Son.

„Wcześniej używaliśmy starszych modeli Genelec, które służyły nam latami i sprawdziły się bardzo dobrze, więc naturalnym krokiem był zakup nowych monitorów tej samej firmy. My, podobnie jak Genelec, zawsze szukamy najwyższej jakości dźwięku, nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości co do tego, którą markę wybrać.”

System 2.1, dotychczas znajdujący się w studio, został zamieniony na 5.1, na który składają się trzy koaksjalne monitory trzydrożne 8341A (LCR), para kompaktowych koaksjalnych 8331A jako zestawy surround i subwoofer 7370A. „Potrzeba unowocześnienia systemu wyniknęła przede wszystkim z tego, że zaczęliśmy otrzymywać coraz więcej zamówień do filmów”, tłumaczy Studio Manager Romain Morlat. „Wybór produktów Genelec był dla nas naturalny ze względu na ich doskonałość techniczną, co zresztą sprawdziło się w wybranych przez nas koaksjalnych modelach z serii The Ones. Dodatkowo, technologia Genelec jest kompaktowa, co pozwoliło nam z łatwością zainstalować monitory w naszej przestrzeni”.

Projekt rozwijał w szybkim tempie aż do początku roku 2020, kiedy pojawiły się wyzwania, z jakimi borykała się w tym roku większość z nas. Monitory dotarły do Francji tuż przez lockdown’em. Morlat otrzymał specjalne pozwolenie na przetestowanie nowego sprzętu, ale sama instalacja musiała zaczekać, aż Francja zakończy narodowy lockdown. Gdy tylko odmrażono gospodarkę, Morlat rozpoczął prace nad instalacją i konfiguracją nowego systemu, używając do tego m.in. oprogramowania do kalibracji GLM. „GLM jest niezbędny do prawidłowego ustawienia i kalibracji systemu, zarówno stereofonicznego, jak i wielokanałowego”, mówi Morlat. „Mamy pewność, że wszystko jest zoptymalizowane.”

Po zainstalowaniu nowego rozwiązania i powrocie do bezpiecznego środowiska pracy, zespół w Sixième Son szybko poradził sobie z nowymi ustawieniami monitoringu. „Nowe rozwiązanie natychmiast stało się hitem”, mówi Duda. „Precyzja, jaką oferuje (częstotliwości, głębia dźwięku) jest wyjątkowa.” “Teraz, kiedy mamy już nasz system Genelec, możemy ulepszać sposoby pracy nad złożonymi projektami – przykładem może być niedawno ukończona wycieczka VR po apartamentach – a jednocześnie Genelec pozwala nam na większą kreatywność”, dodaje Morlat.

“Dźwięk, jaki oferujemy naszym klientom w studio jest przestrzenny jak nigdy dotąd. Teraz, ponieważ możemy robić absolutnie wszystko w studio, nie ma potrzeby zlecania na zewnątrz miksów surround. To dla nas wspaniałe uczucie i kamień milowy w naszym rozwoju.” „Nasz zespół jest bardzo zadowolony z nowego systemu 5.1. Wierzymy, że będzie on służył Sixième Son przez lata i towarzyszył nam w rozwoju.”

„Jesteśmy naprawdę zachwyceni i bardzo wdzięczni za to, że możemy korzystać z nowych odsłuchów w naszym studio”, podsumowuje Duda. „Oczywiście zawsze staraliśmy się oferować najwyższą jakość, ale monitory Genelec sprawiają, że jesteśmy w innym, lepszym punkcie”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.genelec.com i www.sixiemeson.com

Podziel się!