Genelec 1032C

Genelec 1032C

Genelec, od czterech dekad lider w dziedzinie aktywnych monitorów odsłuchowych, z dumą prezentuje 1032C. Jeden z najpopularniejszych na świecie monitorów dwudrożnych bliskiego pola został zaktualizowany i jest teraz dostępny w technologii  SAM™ – Smart Active Monitoring. Oferuje – jak cała seria 1000 – szeroki zakres dynamiki, czyste brzmienie oraz płaską charakterystykę zarówno w osi akustycznej, jak i poza nią. Model 1032C wyposażono w system automatycznej kalibracji, współpracujący z oprogramowaniem Genelec GLM™. Wprowadzono szereg ulepszeń – wejście cyfrowe AES, wyższy SPL i szersze pasmo w niskich częstotliwościach.

Monitor bliskiego pola 1032A został wprowadzony w 1992 roku i od razu uznano go za kamień milowy serii Genelec 1000 – oferował potężniejszą moc, 10-calowy głośnik i większą kierunkowość niż jego mniejszy brat, legendarny 1031. Teraz nowy 1032C łączy współczesne technologie z niezrównanymi  cechami oryginału. W rezultacie otrzymujemy znacznie lepszy monitor, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania nowoczesnych studiów muzycznych, postprodukcyjnych, radiowych i telewizyjnych, zachowując najlepsze cechy klasycznego poprzednika.

W nowych monitorach zastosowano rewolucyjną technologię SAM™ Smart Active Monitoring  oraz oprogramowanie GLM™ Genelec Loudspeaker Manager. Podczas gdy pierwsze modele 1032 miały wbudowane mikroswitche do podstawowej kalibracji zestawów, w najnowszym monitorze 1032C otrzymujemy niezwykle precyzyjny system automatycznej kalibracji w pełnym paśmie częstotliwości. Technologia SAM™ pozwala na łączenie monitorów w wielokanałowe zestawy i zaawansowane zarządzanie nimi poprzez sieć z poziomu oprogramowania.

Używając aplikacji GLM, właściciele 1032C mogą szybko i łatwo zoptymalizować swoje zestawy, nawet w trudnych warunkach akustycznych. 1032C oferuje także kompensację opóźnienia wideo przydatne w studiach postprodukcyjnych oraz automatyczne oszczędzanie energii ISS™ – Intelligent Signal Sensing.

To nie koniec usprawnień, jakich dokonano w modelu 1032C. Wyposażenie monitora we wzmacniacz klasy D oznacza zmniejszenie jego wagi o 2,4 kg (do 17 kg). Przełączalny tryb zasilania zwiększa efektywność i daje wymierne oszczędności energetyczne. W porównaniu do 1032B, w modelu 1032C uzyskano większy SPL – teraz  114 dB dla pasma 40 Hz – 20 kHz. Zwiększyła się też moc zestawu – wzmacniacz tweetera ma teraz 150W, a wzmacniacz woofera – 250W.

„Oryginalny 1032 był ceniony zarówno za wysoki SPL, jak i za finezyjne brzmienie. Teraz, dzięki dodaniu nowych technologii, 1032C wnosi te same zalety do współczesnego studia” – komentuje Siamak Naghian, Dyrektor Zarządzający Genelec. „1032C to idealny wybór dla tych, którzy szukają klasycznego brzmienia i wyglądu serii 1000, a jednocześnie chcą korzystać z najnowszych technologii”.

 Genelec 1032C będzie dostępny pod koniec 2017 roku.

,
Podziel się!