Firma Biamp informuje o przejęciu Huddle Room Technology SRL

Firma Biamp informuje o przejęciu Huddle Room Technology SRL

Biamp poinformował o zawarciu ostatecznej umowy kupna z firmą Huddle Room Technology (HRT) SRL z siedzibą w Modenie (Włochy). Przejęcie HRT poszerza portfolio rozwiązań konferencyjnych Biamp o innowacyjną technologię bezprzewodowego USB oraz produkty służące do udostępniania treści.

HRT jest liderem w zakresie produkcji bezprzewodowej technologii USB, która nie tylko współpracuje z produktami z oferty firmy, ale też polepsza komfort pracy na urządzeniach innych marek. Flagowy produkt HRT, Hubble Hub, umożliwia połączenie komputerów i urządzeń mobilnych z urządzeniami peryferyjnymi – wyświetlaczami, głośnikami, mikrofonami i kamerami – bez potrzeby wykonywania jakiegokolwiek połączenia kablowego.

“HRT wykazało się imponującą wizją i techniczną wiedzą projektując Huddle Hub, prawdziwie unikalne rozwiązanie dedykowane dla spotkań BYOD (Bring Your Own Device)”, mówi Rashid Skaf, prezes i dyrektor generalny Biamp. „Huddle Hub dostarcza takie rozwiązania jak: bezprzewodowe połączenie USB, współdzielenie ekranu, retransmisję ekranu oraz integrację z urządzeniami w inteligentnych pomieszczeniach – wszystko to sterowane jest z jednej platformy, a w połączeniu z naszymi rozwiązaniami pozwala na tworzenie naprawdę niezwykłych rozwiązań dla naszych klientów. Kiedy wprowadziliśmy na rynek pierwszy hub konferencyjny Devio, okazał się on ogromnym sukcesem. Ten produkt udowodnił, że wydajne, łatwe w użyciu rozwiązania BYOD są dla klientów niezwykle atrakcyjne. Bezprzewodowy Huddle Hub jest przeznaczony do tych samych zastosowań co produkty Biamp i stanowi naturalne uzupełnienie oferty. Z pewnością zostanie dobrze przyjęty zarówno przez integratorów, jak i użytkowników końcowych”.

“Jestem niezmiernie dumny z technologii i produktów, które opracowaliśmy w HRT”, powiedział Stefano Spattini, dyrektor generalny HRT. “Wierzę, że Huddle Hub ma niezwykły potencjał i może pozytywnie wpłynąć na jakość wielu spotkań. Wyzwaniem dla HRT było to, jak zapewnić produktom rozpoznawalność na nasyconym rynku AV. Biamp jest zafascynowany tym, co zbudowaliśmy, a jednocześnie ma zasięg rynkowy oraz zasoby pozwalające w pełni wykorzystać nasze rozwiązania. Jestem podekscytowany tym, co możemy razem osiągnąć”

W odróżnieniu od konkurencyjnych bezprzewodowych rozwiązań USB, Huddle Hub oferuje funkcję udostępniania ekranu przez wielu użytkowników, co pozwala na jednoczesne udostępnianie treści na wyświetlaczu kilku osobom. Uczestnicy spotkania mogą również poprosić o przesłanie wyświetlanej treści do swojego laptopa lub urządzenia przenośnego, co pozwala im na samodzielne oglądanie treści i niezależność od ekranu czy wyświetlacza w sali. Jest to świetna funkcja, gdy wyświetlacze w pomieszczeniu są małe, oddalone, lub gdy widz ma trudności z wyraźnym widzeniem treści. To unikalne połączenie możliwości sprawia, że Huddle Hub zapewnia trzy uzupełniające się funkcje przy pomocy jednego urządzenia.

Huddle Hub Enterprise (HH Enterprise) to nowa, zaprezentowana na targach ISE,  korporacyjna wersja technologii Biamp HRT bazująca na chmurze. HH Enterprise umożliwia organizacjom korporacyjnym tworzenie inteligentnych wirtualnych miejsc spotkań. Użytkownicy mogą dołączać do wirtualnych pomieszczeń z dowolnego miejsca, do którego dociera sieć korporacyjna i natychmiast rozpocząć współpracę z innymi uczestnikami. Jest to idealne rozwiązanie dla małych grup, które spotykają się przy stołach w lobby, biurze lub w innym miejscu niewyposażonym w sprzęt AV. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo i sprawnie dzielić się treściami i współpracować, korzystając tylko ze swojego komputera lub urządzenia mobilnego. Pojedyncze urządzenie HH Enterprise umożliwia prowadzenie sześciu równoległych spotkań z udziałem nawet 150 uczestników.

Więcej informacji o HRT I Huddle Hub jest dostępnych na https://www.hrt.website. Więcej informacji o pełnej ofercie produktów Biamp: www.biamp.com.

Podziel się!