dLive w trasie z Fifth Harmony

dLive w trasie z Fifth Harmony

Firma Clair Global, lider na rynku tras koncertowych, zajęła się ostatnio obsługą amerykańskiej trasy zespołu Fifth Harmony “7/27 Tour”. Allen & Heath dLive został wybrany na konsoletę frontową. System składa się z powierzchni S5000, MixRacka DM64 i karty Dante.

Realizatorem FOH Fifth Harmony jest Matt Lawrence, który ostatnio miksował wiele popularnych zespołów popowych i R&B w Azji i Ameryce Południowej. Lawrence wybrał dLive na trasę Fifth Harmony, podczas której zespół będzie promować swój drugi album „7/27”. Trasa amerykańska zaczęła się w lipcu i będzie kontynuowana w jesieni w Kanadzie, Meksyku i Europie.

Występy Fifth Harmony są imponujące: 5 wokalistek, rozbudowana choreografia, zespół na żywo i nagrane ślady. To wszystko pozwala realizatorowi wykorzystać możliwości miksowania na dLive. „Konsoleta daje mi wolność. Dzięki ekranom drag&drop mogę ułożyć wszystko tak, jak chcę i miksować bez żadnych ograniczeń”, mówi Lawrence. Realizator używa kompresora 16T oraz kompresora pasmowego wraz z korektorem na wejściach aby uzyskać bliskie brzmienie wokali. Nagrywa koncerty przez kartę Dante na Waves Tracks, a później odtwarza nagrania podczas wirtualnych prób. Dla Lawrence’a brzmienie dLive jest ciepłe jak w analogu. „Jestem bardzo podekscytowany trasą z tym zespołem i z tą deską!”, dodaje realizator.

Justin Weaver z Clair Global mówi, że realizatorzy z jego firmy byli pod wrażeniem intuicyjności i świetnego brzmienia dLive, który został ostatnio dodany do oferty Clair Global. Konsoleta będzie więc już niebawem jeździć w trasy z kolejnymi zespołami obsługiwanymi przez firmę.

,
Podziel się!