dLive w instalacjach stałych

dLive w instalacjach stałych

Allen & Heath tym razem skupił się na zastosowaniach instalacyjnych i poszerzeniu integracji cyfrowego systemu miksującego dLive w obiektach wielofunkcyjnych. Nowe produkty, w tym kontrolery i rozszerzenia systemu, umożliwiają stworzenie skalowalnego, rozdystrybuowanego, zintegrowanego rozwiązania, które pozwala na spełnienie zróżnicowanych oczekiwań co do rozwiązań audio – od prostej kontroli w sali konferencyjnej, aż po pełnoformatowy system nagłośnieniowy.

Serię dLive poszerzono o nowy MixRack DM0, który jest stworzony z myślą o dystrybucji sygnałów cyfrowych. DM0 to jednostka miksująca o wielkości 4U, zawierająca znany z poprzednich modeli rdzeń XCVI FPGA i zapewniająca wystarczającą ilość mocy do obsługi 128 kanałów i 64 szyn w 96 kHz z latencją poniżej 0,7 ms. Jednostka DM0 ma trzy 128-kanałowe porty kart rozrzerzeń I/O oraz jest kompatybilna  z najważniejszymi protokołami sieciowymi audio (w tym Dante i AES67), co pozwala na dostęp do kilkuset źródeł w sieci dźwiękowej.

Poza tym, do systemu dLive dodano nową kartę I/O DX Link i jednostkę  ½ U DX Hub – pozwala to na podłączenie do systemu nawet 48 urządzeń IO zlokalizowanych w odległości poniżej 100 m, co spełnia oczekiwania większych obiektów. Kolejną nowością jest montowalny w ścianie ekspander DX164-W (16in/4out), który dołącza do niedawno wydanego stageboxa DX168 oraz dobrze znanego modularnego ekspandera DX32. Nowa jednostka GPIO umożliwia z kolei integrację z urządzeniami zewnętrznymi, pozwalając np. na sterowanie oświetleniem czy kurtynami.

Dodatkowo, poszerzono opcje zdalnej kontroli poprzez wprowadzenie programowalnego panelu do montażu ściennego IP1 – panel ten umożliwia osobom „nietechnicznym” na kontrolę wybranych funkcji, jak poziom głośności, wybór źródła dźwięku lub przywołanie presetu. Nawet 96 kontrolerów IP1, IP6 i IP8 może być dodanych do systemu dLive przez standardową sieć TCP/IP, pozwalając na kontrolę wielu użytkownikom w różnych punktach obiektu.

“W systemie dLive łączymy najlepsze aspekty systemów zarządzania dźwiękiem i konsolet nagłośnieniowych, otrzymując uniwersalne rozwiązanie, które spełni wymagania współczesnych wielofunkcyjnych obiektów. Takie miejsca jak szkoły czy centra kultury muszą spełniać szeroki zakres wymagań – np. zapewnić muzykę tła, obsłużyć spotkanie i zrealizować wydarzenie live. Do tej pory nie było jednego systemu, który mógłby podołać wszystkim tym zadaniom”, mówi Nic Beretta, Kierownik Marketingu Produktu A&H. „Dzięki  rozbudowie systemu dLive i nadchodzącym dodatkowym funkcjonalnościom oprogramowania, umożliwiamy naszym klientom zbudować niezwykle wydajny system będący jednocześnie dostępny dla różnych użytkowników – od instruktora zajęć fitness po specjalistę AV”.

, , ,
Podziel się!