dLive na AudioFeels On the Rocks!

dLive na AudioFeels On the Rocks!

6 listopada odbył się pierwszy z serii koncertów AudioFeels On the Rocks! w Sali Ziemi w Poznaniu. Spektakl będący przekrojem przez historię muzyki rockowej od Beatlesów przez Guns’n’Roses, aż po Kings of Leon, których utwory zostały zaaranżowane na poznański zespół wokalny AudioFeels, orkiestrę Collegium F pod batutą profesora Marcina Sompolińskiego oraz chór Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zgromadził na scenie niemal stu wykonawców.

Do zmiksowana całej orkiestry i chóru użyta została konsoleta Allen & Heath dLive S5000 połączona z Mix Rackiem DM64 wyposażonym w dwie karty Dante. Mikser przyjął 115 kanałów wejściowych i oprócz miksu frontowego zrealizowano na nim również monitory dla większości muzyków, łącznie 18 torów. Poprzez karty Dante wyeksportowano również te wszystkie kanały na potrzeby nagrania koncertu. Dzięki fantastycznej przejrzystości powierzchni roboczej miksera, możliwości utworzenia wielu grup oraz dowolnej konfiguracji warstw faderów przez użytkownika, cała praca mimo złożoności projektu odbywała się szybko i absolutnie bezproblemowo, co pozwoliło skupić się realizatorom na dźwięku, a nie na problemach ze sprzętem.

Konfigurację i projekt całego systemu wykonał realizator AudioFeels Grzegorz Wełna (MobilneStudio.com), w czasie koncertu za mikserem stanął Mirek Michalak (Fotis Sound), a nadzór nad całym systemem nagraniowym prowadziła Sylwia Suwalska (Dobry Dźwięk Acoustics).

,
Podziel się!