d&b audiotechnik w Gdańsku

d&b audiotechnik w Gdańsku

14 marca w Gdańsku odbyła się prezentacja systemów nagłośnieniowych d&b audiotechnik. Rozwiązania niemieckiego producenta są w Trójmieście znane i cenione, a systemy d&b znajdują się w wielu instytucjach i firmach, m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Szekspirowskim, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej , czy też w hali Ergo Arena w Sopocie.

Podczas prezentacji, która odbyła się w klubie B90, dyrektorzy: Działu Handlowego oraz Projektów i Realizacji, a także Inżynierowie Wsparcia Technicznego Konsbud Audio omówili genezę powstania i budowę kolumn 24C, zestawów punktowych V7P, 24S i 21S-SUB oraz  systemu liniowego z serii Y wraz z rewolucyjną technologią ArrayProcessing.

Seria Y to unowocześniona, mniejsza i lżejsza wersja serii Q, która przez 12 lat ugruntowała swoją pozycję na rynku. W zestawach składających się na line array znajdziemy zmodernizowane uchwyty, ulepszony rigging, oparty o koncepcję znaną z wyższych serii i –  co najważniejsze – jeszcze lepsze brzmienie. Od 2015 roku również dla serii Y dostępna jest technologia ArrayProcessing, wyrównująca charakterystykę brzmieniową na całej nagłaśnianej przestrzeni. W Gdańsku goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z teorią, ale i z praktyką, czyli brzmieniem „z” i „bez” ArrayProcessingu.

V7P to pasywne, trójdrożne zestawy głośnikowe, opierające się na konstrukcji serii liniowej V, z tą różnicą, że V7P są źródłami punktowymi, mają więc zastosowanie w mniejszych przestrzeniach. 24S i 21S-SUB to najnowsze zestawy w ofercie d&b audiotechnik, zaprojektowane z myślą o instalacjach stałych np. w klubach, salach koncertowych czy kościołach. Do ich największych zalet należą prosta instalacja, a jednym z założeń jest brak potrzeby ingerencji na co dzień w ustawienia. 24C to z kolei dwudrożne kolumny, idealnie nadające się do nagłaśniania mowy. Zachowują kontrolę nad kierunkowością do 370 Hz. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, można je więc łatwo dopasować do wnętrza.

Po każdej części teoretycznej prezentacji odbywały się odsłuchy omawianego systemu lub jego funkcji. Taka formuła wydarzenia sprawiła, że nie było miejsca na jakąkolwiek monotonię, a funkcjonalności, o których mówił dystrybutor, można było od razu usłyszeć.

Prezentacja zakończyła się występem zespołu grającego standardy jazzowe. Wśród muzyków pojawił się na basie Jarek Kierkowski, Dyrektor Handlowy Konsbud Audio. Koncert był świetną okazją, żeby posłuchać, jak system sprawdza się w warunkach live. Na wydarzenie tłumnie przybyli realizatorzy z Gdańska i okolic – dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce!

fot. Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia

, , ,
Podziel się!