d&b audiotechnik na Open’er Festival 2016

d&b audiotechnik na Open’er Festival 2016

W niedzielę większość uczestników najbardziej znanego polskiego festiwalu muzycznego wróciła do domów. W ciągu czterech dni odbyło się mnóstwo interesujących koncertów, zarówno znanych gwiazd, jak i niszowych artystów. W tym roku koncerty odbywały się aż na sześciu scenach. Instalacją systemów nagłośnieniowych d&b audiotechnik na scenach Tent i Alter zajęła się firma nagłośnieniowa GMB pro sound.

Na scenie Tent występowali artyści polscy i zagraniczni, między innymi zespoły Beirut, Caribou, PJ Harvey, a z polskiego podwórka Dawid Podsiadło czy Maria Peszek. Scena ta została nagłośniona systemem  z serii J d&b audiotechnik z nowymi subbasami B22. Kanały zasilono wzmacniaczami D80.

Scena Alter, jak sama nazwa wskazuje, gościła artystów bardziej niszowych, niż scena główna czy Tent. Wśród występujących znaleźli się m.in. JÓGA, Mac DeMarco, Shy Albatross i Coldair. Na scenie Alter firma GMB pro sound również zainstalowała system d&b z serii J, uzupełniony o sidefille z serii Q i drumfille z serii V. Do odtwarzania niskich dźwięków posłużyły subbasy B22. Do wzmocnienia mocy użyto końcówek D80, również firmy d&b.

Elementem kluczowym powodzenia wydarzenia takiego jak Open’er jest jakość dźwięku, światła i multimediów. Wybór systemów d&b audiotechnik nie był przypadkowy. W końcu niemiecka firma od wielu lat słynie z najwyższej jakości systemów nagłośnieniowych opartych na końcówkach mocy wyposażonych w DSP i współpracujących z zestawami głośnikowymi. Miło słyszeć od kolejnych uczestników festiwalu, że impreza należała do udanych i wszystko było słychać dokładnie tak, jak powinno.

, , , ,
Podziel się!