d&b audiotechnik i Avid na koncercie Rammsteina

d&b audiotechnik i Avid na koncercie Rammsteina

Zespół Rammstein wystąpił na jednodniowym festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu, na którym gościły również inne znane zespoły rockowe, m.in. Limp Bizkit i Bullet For My Valentine. Realizacją nagłośnienia stadionu na czas festiwalu zajęła się firma GMB Pro Sound. Zainstalowano imponujących rozmiarów system d&b audiotechnik – szczególnie, gdy porówna się Capital of Rock do innych festiwali, jakich przecież ostatnio w Polsce nie brakuje. Większość koncertów została zrealizowana na konsolecie Avid Profile.

System główny nagłośnienia składał się z 20 zestawów z serii J na stronę. Firma zainstalowała dodatkowe grona na outfillach (12 zestawów J na stronę), a 8 zestawów pracowało jako frontfill. Istotnym elementem systemu były też dwie wieże opóźniające. Na każdej powieszone zostały 2 grona. Cały system był sterowany z poziomu oprogramowania R1. Ilość zestawów basowych również do skromnych nie należała.  Za zestawami J na scenie podwieszono po 10 J-SUBów na stronę, do tego na ziemi ustawiono w sumie 48 subbasów B22 w kardioidzie oraz 12 J-INFRA w array’u basowym. Do zasilenia tej imponującej ilości zestawów użyto 62 wzmacniacze D80.

Zespoły, które wystąpiły w ramach Capital of Rock należą raczej do tych ostrzejszych, mocno i głośno grających. Z tego też powodu, użycie systemu nagłośnienia o imponujących rozmiarach, jest w tym przypadku w pełni uzasadnione. Widownia bawiła się bardzo dobrze, a pytani przez nas uczestnicy najlepiej wspominają koncert Gojiry oraz – oczywiście – gwiazdy wieczoru, zespołu Rammstein. Prawie wszystkie koncerty na Capital of Rock zostały zrealizowane na niezwykle wszechstronnej i dobrze brzmiącej konsolecie Avid Profile. Koncert Rammsteina był prawdziwą ucztą, nie tylko dla ucha, ale też dla oka. Teatralne stroje, efekty pirotechniczne, światła – to elementy składające się na profesjonalne, efektowne widowisko. Scenie rockowej życzymy więcej takich festiwali – świetnie zorganizowanych i zrealizowanych na najlepszej jakości sprzęcie.

fot. Piotr Skoczek, Łukasz Meliński

,
Podziel się!