d&b audiotechnik i Allen&Heath w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

d&b audiotechnik i Allen&Heath w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kolejną realizacją Konsbud Audio jest instalacja systemu elektroakustycznego i systemu kinotechniki w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Epicentrum Kultury

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Historia konińskiego Centrum Kultury i Sztuki rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy powstał Wojewódzki Ośrodek Kultury, który po kilku latach powiększył się o Biuro Wystaw Artystycznych. Sześć lat później obie instytucje rozpoczęły wspólną drogę pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Kultury i Wystaw Artystycznych. W Centrum Kultury i Sztuki w Koninie funkcjonuje Kino OSKARD, galeria sztuki Wieża Ciśnień i sala widowiskowa, w której odbywają się koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturalne oraz sala klubowa. Budynek instytucji do tej pory należy do najciekawszych rozwiązań architektonicznych w mieście. W stylu architektonicznym gmachu widać nawiązania projektantów do jednego z najbardziej ekspresyjnych i ekscytujących nurtów we współczesnej architekturze – brutalizmu. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w podpisało z Zarządem Województwa Wielkopolskiego Umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa obiektu Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Dom Kultury Oskard”. Projekt współfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Celem przebudowy i rozbudowy było stworzenie nowoczesnej infrastruktury kulturalnej spełniającej obecne standardy stawiane instytucjom kultury. Założeniem decydentów CKiS w Koninie jest zaproponowania oferty kulturalnej na najwyższym poziomie. Dzisiejsze Centrum Kultury i Sztuki jest głównym organizatorem najważniejszych kulturalnych wydarzeń w Koninie i w całym regionie. Po przebudowie mieszkańcy Konina i całego regionu mogą cieszyć się z nowoczesnego, świetnie brzmiącego miejsca z bardzo atrakcyjną ofertą kulturalną. Jest dla nas dużym wyzwaniem, ale i ogromną satysfakcją, móc współtworzyć wspaniałe miejsca na mapie kulturalnej Polski!

Inwestycję opisuje Muzyka i Technologia:

https://tiny.pl/9px1k

W sali widowiskowo-kinowej, mogącej pomieścić 399 widzów, zainstalowaliśmy system nagłośnieniowy marki d&b audiotechnik z serii Y. Uzupełnienie systemu stanowią zabudowane w scenie zestawy niskotonowe B22. Nagłośnienie sceny zapewniają side-fille oparte na modelu d&b Y7P oraz popularnych monitorach MAX2. Całość kontrolowana jest z poziomu konsolet mikserskich ALLEN & HEATH dLive. Zarówno na stanowisku FOH, jak i MON, znajdują się modele dLive S5000, podłączone do mixracka DM32, współdzieląc jego zasoby. System ma szereg kart rozszerzeń takich jak GigaAce, Dante czy Waves oraz stageboksów typu DX168 i GX4816, co umożliwia wiele różnych konfiguracji i scenariuszy w zależności od potrzeb dla danej aplikacji. Przesyłanie sygnałów z konsolety do wzmacniaczy odbywa się po protokole Dante dzięki konwerterom d&b DS10. W sali widowiskowo-kinowej zainstalowaliśmy również bezprzewodowy system interkomowy Green-GO, który umożliwia pracownikom technicznym bezproblemową komunikację.

Bartłomiej Lewandowski, realizator dźwięku i kierownik działu technicznego w CKIS w Koninie: „Najtrudniejszym zadaniem podczas realizacji koncepcji systemu nagłośnieniowego w sali widowiskowo-kinowej było pogodzenie równomiernego pokrycia dźwiękiem wszystkich miejsc widowni (która jest dość szeroka) z zapewnieniem widoczności – grona systemu nie mogły zasłonić okna scenicznego i światła projektora kinowego. W tej sytuacji zastosowanie systemu d&b z serii Y było „strzałem w dziesiątkę” – grona (z sześcioma modułami na stronę) zmieściły się pod sufitem sali i jednocześnie zapewniły słuchaczom wysokiej jakości dźwięk nawet przy głośnych koncertach rockowych. Z uwagi na to, że zestawy zainstalowano dość wysoko, system uzupełniono o trzy frontfille, które zmieściły się w specjalnej zabudowie frontowej ściany proscenium. Nie są widoczne dla widza, ale uzupełniają obraz dźwiękowy i pozwalają na jego pełną kreację”.

Zdjęcia: Irena Hołozubiec, LTT

Podziel się!