DAS Audio Event 26A – Grzegorz Przypaśniak z NP Records

DAS Audio Event 26A – Grzegorz Przypaśniak z NP Records
Ultra kompaktowy, aktywny system liniowy składający się z szerokopasmowego modułu Event-26A oraz subwoofera Event-115A DAS Audio. Jak sprawdza się w praktyce? Realizator.pl rozpoczyna cykl wywiadów z użytkownikami.

Realizator.pl to branżowy portal związany z profesjonalnym dźwiękiem i światłem. Właśnie rozpoczął cykl wywiadów z użytkownikami systemów DAS Audio. Na początek Grzegorz Przypaśniak z NP Records opowiada o swoich doświadczeniach z systemem DAS Audio Event 26A.

Zestaw Grzegorza składa się z 8 modułów szerokopasmowych Event 26-A oraz 4 dedykowanych subwooferów Event 115A. System jest bardzo kompaktowy, ponieważ waga modułu wynosi jedynie 16 kilogramów, a subwoofer to jedynie 37 kilogramów. Moduł szerokopasmowy wyposażony został w dwa przetworniki o średnicy 6,5”, z propagacją 100 stopni w poziomie i 11 stopni w pionie. Moduł napędzany jest końcówką o mocy 800 W Peak, a zarządzany jest przez 24-bitowy procesor DSP wyposażony w limiter, linię opóźniającą oraz filtry FIR. Aby ułatwić pracę użytkownikowi producent zaimplementował również gotowe presety.
Zestaw niskotonowy Event-115A oparty został na 15” wooferze z 4” cewką. Pasmo przenoszenia wynosi od 40 Hz do 125 Hz, a maksymalny poziom ciśnienia SPL kształtuje się na poziomie 131 dB. Na pokładzie znajduje się wzmacniacz mocy pracujący w klasie D, który daje ponad 1200 W mocy szczytowej oraz procesor DSP.

Szukałem czegoś kompaktowego, mobilnego, a przy tym dość skutecznego. Jednak to ta kompaktowość była dla mnie ważnym parametrem. Do tego dodałbym jeszcze uniwersalność czyli możliwość szybkiego stackowania na ramie lub montażu na statywie. Daje mi to dużą elastyczność w różnych sytuacjach oraz przestrzeniach, które nagłaśniam. Oczywiście na koniec trzeba wspomnieć o brzmieniu.

Podziel się!