D80: nowy wzmacniacz d&b audiotechnik

D80: nowy wzmacniacz d&b audiotechnik

Firma d&b audiotechnik zaprezentowała nowy wzmacniacz D80. Jest to to czterokanałowy wzmacniacz z wbudowanym procesorem DSP, służącym do zoptymalizowania parametrów konfiguracyjnych pod poszczególne głośniki producenta. Został zaprojektowany do użytku ze wszystkimi głośnikami firmy d&b. Model ten jest wyposażony w zarówno analogowe, jak i cyfrowe wejścia audio wraz z wyjściami do kaskadowania urządzeń. Ponadto posiada wyszukane obwody zabezpieczające oraz pozwala na zdalną konfigurację.

Sercem urządzenia jest wzmacniacz w klasie D, zaprojektowany tak, aby dostarczać wysoką moc na niskoimpedancyjne obciążenia w zakresie 4-16 ohm. Moduł zasilający, który posiada układ poprawy współczynnika mocy, może pracować zarówno w zakresie 100-127V jak i 208-240V, 50-60 Hz.

Końcówki umożliwiają opóźnianie sygnału audio niezależnie dla każdego kanału, aż do wartości 10 s (3440 m). Dla każdego kanału są także dostępne dwa 16-pasmowe korektory, które mogą realizować filtry parametryczne, asymetryczne, półkowe albo typu notch.

Wbudowany generator sygnału pozwala wyzwolić szum różowy oraz sinus o dowolnej częstotliwości. Wszystkie parametry można z łatwością kontrolować poprzez wbudowany ekran dotykowy i obrotowy enkoder lub przez sieć d&b remote network. Gniazdo NL8 na tylnej płycie urządzenia pozwala wyprowadzić wszystkie wyjścia, podczas gdy indywidualne wyjścia z kanałów zrealizowane są na złączach NL4 albo EP5.

Więcej o wzmacniaczu D80 na specjalnej stronie poświęconej temu produktowi: http://www.d80.info

Podziel się!