Czas na zmianę! Kable instrumentalne bez PVC z płaszczem z konopi

Czas na zmianę! Kable instrumentalne bez PVC z płaszczem z konopi

PVC od dawna stanowi problem ze względu na zawarte w nim plastyfikatory. Dlatego nie tylko Komisja Europejska rozważa wprowadzenie zakazu stosowania PVC. Cordial opracował materiał płaszcza niezawierający PVC z gumopodobnego, nadającego się do recyklingu TPE-V, który jest równie elastyczny i zwijany jak PVC. Nowe kable instrumentalne ECOHEMP posiadają również płaszcz z tkaniny wykonanej w 100% z przyjaznych dla środowiska konopi. Specjalnie opracowane wtyki NEUTRIK są sztucznie postarzane i umożliwiają długie cykle łączenia. A co najlepsze: za każdy sprzedany kabel sadzone jest drzewo.

Teraz Cordial stawia na zupełnie nowy materiał płaszcza, który całkowicie rezygnuje z PVC! Trwały, a przede wszystkim o co najmniej tak samo wysokiej jakości jak wszystko, co było dotychczas stosowane.

Alternatywa dla PVC nosi nazwę TPE-V. Tak zwane TPE (termoplastyczne elastomery) łączą w sobie składnik gumopodobny i termoplastyczny. Właściwości gumopodobne zapewniają np. sprężystość, miękkość i elastyczność, materiały termoplastyczne oznaczają możliwość recyklingu, twardość i pracę w wysokich temperaturach. W TPE nie występują chemiczne, lecz czysto fizyczne wiązania krzyżowe, które w procesie recyklingu można odwrócić poprzez wysokie ogrzewanie. W ten sposób oddzielone od siebie materiały odpadowe mogą być ponownie przetwarzane indywidualnie. Stanowi to dużą przewagę nad PVC w procesie recyklingu, ponieważ odpady PVC po pierwsze nie ulegają (lub ulegają w bardzo trudnym procesie) degradacji, a po drugie w odpowiednich procesach utylizacji do środowiska uwalniane są szkodliwe substancje chemiczne.

Ponadto…

 • …Materiał nadaje się do recyklingu.
 • … Zużycie energii podczas produkcji jest znacznie niższe niż w przypadku konwencjonalnych materiałów PVC.
 • …TPE-V jest o 25% lżejszy niż PVC.
 • …Cała produkcja odbywa się w Europie, aby zapewnić krótkie łańcuchy dostaw.
 • … Za każdy sprzedany kabel zostanie posadzone jedno drzewo przez organizację non-profit Trees for the Future.
 • …Tekstylna powłoka serii EcoHemp posiada certyfikat GOTS *(NUMER CERTYFIKATU TRANSAKCJI ICEA TC GOTS 2022 80775 3179).
 • …Nawet opakowanie jest wykonane z szarej tektury pochodzącej z recyklingu (mieszanka FSC®).

Ale oczywiście, jeśli chodzi o dźwięk kable ECOCORD również zapewniają wszystko, czego muzycy i inżynierowie dźwięku oczekują od wysokiej jakości produktu Cordial. Podobnie jak w przypadku serii EDITION-25 i BLACKLIGHT-EDITION, podwójne ekranowanie z oplotu z drutu miedzianego i przewodzącego tworzywa sztucznego (minimalizuje efekt mikrofonowania) oraz przewód o przekroju  0,50 mm² (rezystancja przewodu < 39 Ω/km) zapewniają szczególnie wyraźny sygnał transmisja.

Tą nową innowacyjną linię produktów nazwano ECOCORD.

Kurtka tekstylna wykonana w 100% z certyfikowanych konopi

Cały (100%!) materiał tekstylny kabli ECOHEMP składa się z oplotu ze specjalnych włókien konopnych. Ten naturalny surowiec jest używany do produkcji tkanin od tysięcy lat i dlatego Cordial również stawia na tę zrównoważoną alternatywę dla powszechnie stosowanych kurtek tekstylnych.

Cordial przestrzega przy tym najsurowszych standardów: kurtka tekstylna otrzymała prestiżowy certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) *(NUMER CERTYFIKATU TRANSAKCJI ICEA TC GOTS 2022 80775 3179). Oznacza to, że w całym łańcuchu produkcyjnym spełnione są wymagania środowiskowe i standardy społeczne oraz że wykorzystywane są wyłącznie organiczne włókna naturalne.

Niektóre czynniki decydujące o optymalnym wykorzystaniu kabli instrumentalnych w codziennej rutynie muzyka to oczywiście wysoki stopień elastyczności i dobra nawijalność. Aby spełnić to wymaganie również w odniesieniu do płaszcza tkaniny, stosowane maszyny podczas zaplatania pracują w tzw. trybie “low-speed process”, czyli szczególnie powoli, dzięki czemu powstaje wyjątkowo elastyczny i sprężysty oplot.

Przywieszki produktowe ECOHEMP:

Etykiety produktowe ECOHEMP wykonane są z szarej tektury z recyklingu FSC® Mix (w procesie produkcji wykorzystywane są materiały pochodzące z lasów z certyfikatem FSC® i/lub materiały z recyklingu oraz materiały z kontrolowanych źródeł). Przywieszki, które są stosowane do wszystkich produktów z serii ECOCORD, są wykonane z dopasowanego niepowlekanego papieru / szarego kartonu (2 kolory) i wyróżniają się spośród innych przywieszek produktowych Cordial.

Współpraca z Trees for the Future (TREES) (znana na całym świecie organizacja non-profit)

 • Za każdy sprzedany produkt ECOHEMP zostanie posadzone jedno drzewo.
 • Tak więc z każdym sprzedanym produktem ECOHEMP Cordial wspiera jednocześnie działania tej organizacji w regionach szczególnie dotkniętych klęskami ekologicznymi (podejście Forest Garden)

Specjalne wtyki retro firmy NEUTRIK®.

Również optycznie kable ECOHEMP wyraźnie wyróżniają się na tle konwencjonalnych kabli instrumentalnych. Oczywiście pasujące do nich wtyki muszą również spełniać te same standardy. We współpracy z firmą NEUTRIK® zaprojektowano dla tej serii specjalne wtyki w stylu Shabby Chic:

proste i kątowe wtyki jack NEUTRIK® 6,35 mm premium z “patyną”.

Wtyki jack, które zostały zaprojektowane specjalnie dla kabli ECOHEMP, mają wyjątkowy wygląd. Zapewnia to dość charakterystyczny styl retro, który przypomina elegancką patynę na oldschoolowych częściach metalowych. Ten szczególny wygląd w połączeniu z wysokiej jakości technologią to recepta na sukces: “Wtyki ECOHEMP” to przeprojektowane sprawdzone wtyki NEUTRIK® NP2X i NP2RX.

Kable ECOHEMP dostępne są ze standardowymi wariantami wtyków 6,35 mm „proste/proste” (ECOHEMP PP) i „proste/kątowe” (ECOHEMP PR).

Ponadto oferowane są również wersje NEUTRIK® silentPLUG®:

 • ECOHEMP PP-SILENT – wtyk prosty
 • ECOHEMP PR-SILENT – wtyk kątowy

– pozwalają uniknąć irytujących trzasków wzmacniacza podczas podłączania i odłączania instrumentu.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.cordial-cables.com/en/ecohemp 

, , , , , , , , , , , ,
Podziel się!