Czad Festiwal 2016

Czad Festiwal 2016

Koniec wakacji nie musi być nieprzyjemny. W Straszęcinie k. Dębicy rozpoczął się właśnie Czad Festiwal. Na wydarzeniu występują gwiazdy polskie i zagraniczne, głównie związane ze sceną rockową, w tym Nightwish, Enter Shikari, Mela Koteluk i Illusion. Skoro są znane zespoły i spragniona dobrego dźwięku widownia, trzeba zapewnić nagłośnienie, które zdoła oddać brzmienie artystów jak najlepiej. Tym zajął się organizator, czyli Agencja Artystyczna Arena, korzystając także ze wsparcia rzeszowskiej firmy PRO-ART.

Głównymi konsoletami, frontową i monitorową są Allen & Heath dLive. Na froncie jest też Avid Profile, z którego suma wchodzi do dLive, pełniącego funkcję „mastera”. dLive połączony jest przez Dante zarówno z innymi konsoletami, jak i z systemem głównym. Na system główny Dużej Sceny składa się seria J d&b audiotechnik. A dokładnie, w jednym gronie wisi 12 x J8 i 12 J-SUBów. Dodatkowo 4 x J12 jako frontfill. Na Scenie Małej pracuje seria Y, zestawy V7P jako frontfille oraz J-INFRA i  J-SUB.

Kolejnym rozwiązaniem, zastosowanym przez firmę nagłośnieniową jest d&b DS10 – konwerter Dante z wejściami i wyjściami AES, który nadaje się do wykorzystania z każdym systemem nagłośnienia (nie tylko dla fanów d&b). Następne wyjścia AES zapewnia Allen & Heath DX32. Wzmacniacze monitorowe dostają więc sygnał AES prosto z deski monitorowej.

Jeśli rozpoczęliśmy temat monitorów, to warto wspomnieć o ME-1, kompaktowym, personalnym mikserze Allen & Heath, przyjmującym 40 kanałów po skrętce, który służy gwiazdom na scenie. Kluczowy w tym systemie jest dystrybutor sygnału, mogący przyjąć sygnał zarówno w protokole Allenowym, jak również po MADI lub Dante. Jest to więc kolejny sprzęt, mogący pracować z różnymi systemami – tym razem konsolet. Zespół Nightwish, który występuje dzisiaj, przywiózł ze sobą na przykład 2 miksery Avid S3L, a oczywiście to dopiero początek listy konsolet, jakie można spotkać na Czadzie.

Czad Festiwal jest w tym roku jeszcze bardziej wszechstronny – nie tylko patrząc na line-up, ale też na sprzęt, który dzięki umożliwieniu pracy w różnych protokołach pozwala na łatwe połączenia. Ekipie nagłośnieniowej życzymy sprawnej, bezproblemowej pracy, a widowni – przyjemnych wrażeń na zakończenie sezonu wakacyjnego!

, , , ,
Podziel się!