Charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”.

Charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”.

Koncert „Razem z Ukrainą” to wspaniała inicjatywa. Udało się zebrać blisko 8 milionów złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), która przekaże pieniądze na pomoc dla Ukrainek i Ukraińców

Artyści, organizatorzy, firmy biorące udział w produkcji – wszyscy pracowali charytatywnie, by jak największa pomoc dotarła do najbardziej potrzebującej wsparcia, ogarniętej straszną wojną Ukrainy.12 tysięcy osób zgromadziło się w łódzkiej Atlas Arenie, a przed telewizorami i ekranami – miliony widzów w Polsce, w Ukrainie i na całym świecie. Dyrektorem muzycznym koncertu był Wojciech Urbański – kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstała w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, obecnie przebywającej w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znaleźli się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Wystąpili m.in.: Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho, Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn. Projekt realizowany był we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie. Organizacji wydarzenia podjęła się agencja Follow The Step, koncert transmitowała telewizja TVN.

Charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”, pod względem realizacji nagłośnienia, był jednym z największych wyzwań ostatnich miesięcy. Dźwiękiem zajęła się firma GMB Pro Sound, która na potrzeby tego koncertu zainstalowała swój flagowy sprzęt – liniowy system d&b audiotechnik KSL8 napędzany końcówkami D80.   W ramach linii opóźniającej podwieszone zostały dwa grona d&b audiotechnik V8. 4 moduły d&b audiotechnik V12 pracowały jako frontfill, a jako centerfill podwieszono grono składające się z 6 modułów d&b audiotechnik Y12 – wszystkie te moduły charakteryzują się propagacją 120°.

Przy tak licznej grupie wykonawców ekipa z GMB Pro Sound zastosowała niezwykle zaawansowany system monitorowy. Na system monitorów składało się aż 48 odsłuchów oraz kilkadziesiąt małych mikserów odsłuchu osobistego Allen & Heath ME1 dla orkiestry, a także dodatkowe monitory d&b audiotechnik M4. Realizatorzy MON pracowali na monitorach Allen & Heath dLive S7000 z dużymi rackami DM64 i dodatkowymi stageboxami.

Muzyka wybrzmiała pięknie. GMB Pro Sound to kompetentna, sprawna, świetnie zorganizowana ekipa, profesjonalna organizacja i najlepszy, światowy sprzęt.

Ale najważniejsze jest to, że tak wielu ludzi potrafiło dodać otuchy ludziom z Ukrainy i wspólnie sprawić, by zebrać środki dla potrzebujących Ukrainek i Ukraińców.

Zdjęcia: GMB Pro Sound

koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”., koncert „Razem z Ukrainą”.
Podziel się!