Berlińska Neue Philharmonie w trasie ze Stage Tec

16.04.18

Neue Philharmonie z Berlina koncertuje w Niemczech z wyjątkowym repertuarem, łączącym muzykę klasyczną, latino i jazz. Trasa jest wspierana przez Stage Tec, producenta high-endowych konsolet AURUS i CRESCENDO. Miksy orkiestry klasycznej, muzyków jazzowych i perkusjonistów latino, który występują w trasie Latin-Jazz Sinfónica! są realizowane na konsolecie mikserskiej CRESCENDO platinum.

Duża orkiestra i sekcja rytmiczna są rejestrowane przy wykorzystaniu ponad 120 wejść mikrofonowych w sieci NEXUS. "Niecodzienny układ sekcji rytmicznej - konga, marimby i perkusja umieszczone są przed orkiestrą - stanowi wyzwanie w kwestii nagłośnienia", komentuje sound designer Christian Fuchs. "Dodatkowym wyzwaniem są wymagające akustycznie sale koncertowe. Miks powinien być realizowany tak, by zapewnić widowni jak najlepsze wrażenia dźwiękowe". Christian Fuchs, specjalista aplikacji teatralnych i nagłośnieniowych, ma ponad 10 lat doświadczenia w realizacji koncertów plenerowych muzyki klasycznej. Pracuje podczas trasy jako realizator dźwięku na CRESCENDO.

CRESCENDO platinum ma 32 tłumiki i służy jako konsoleta FOH. W trakcie tworzenia pre-miksów do monitorowania sekcji rytmicznej użyto nowej funkcjonalności, która będzie dostępna wraz z następną aktualizacją oprogramowania: bypass dla każdej szyny aux VCA.

CRESCENDO bazuje na sieci NEXUS z 6 jednostkami bazowymi i jest wyposażona w trzy karty RMDQ DSP. NEXUS nie korzysta z chłodzenia wymuszonego wentylatorami, dzięki czemu nie generuje szumów ani hałasu podczas pracy. Jednostki bazowe mogą być swobodnie rozmieszczone na scenie. Jeden Stagebox NEXUS jest umiejscowiony koło dyrygenta, tam gdzie stoją instrumenty perkusyjne. Drugi Stagebox NEXUS jest używany przy konsolecie monitorowej i jest połączony przez Dante. Dwie jednostki NEXUS są umieszczone przy konsolecie FOH CRESCENDO i kolejne dwie wśród orkiestry.

Orkiestra Neue Philharmonie  to organizacja non profit, która ma dwa cele. Po pierwsze, umożliwia wybitnym muzykom z całego świata zdobywanie doświadczenia w orkiestrze i poszerzanie repertuaru.  Po drugie, Neue Philharmonie chce popularyzować muzykę klasyczną w mniejszych miejscowościach w Niemczech, których nie stać na posiadanie własnej orkiestry. Latin-Jazz Sinfónica! to pierwszy projekt łączący tak wiele gatunków. Muzyka world, jazz i muzyka klasyczna przenikają się w oryginalnych kompozycjach i aranżacjach popularnych melodii.

 

Galeria: 

Produkty